• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Svratište za decu biće opet otvoreno

Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu naći će naredne nedelje u saradnji sa predsednicima opština posebnu lokaciju za decu koja su iseljena iz Svratišta u Drinčićevoj ulici. U planu je više lokacija na teritoriji Beograda.

Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu naći će naredne nedelje u saradnji sa predsednicima opština posebnu lokaciju za decu koja su iseljena iz Svratišta u Drinčićevoj ulici, rekla je sekretar u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu Ljiljana Jovčić.

Ona je napomenula da je u planu više lokacija na teritoriji Beograda, ali da će Sekretarijat biti spreman da prihvati i plaćanje zakupa drugog prostora koji realizatori projekta iz Centra za integraciju mladih budu predložili.

Koordinatorka projekta Svratište Mila Muškinja rekla je da stan od 95 kvadrata u kome su deca bez roditeljskog staranja mogla da dobiju svaku vrstu pomoći nije bio dovoljan da primi 50 dece koja su zbog hladnog vremena tražila utočište.

Ona je istakla i da su stanari zdrade u Drinčićevoj negativno reagovali na dolazak novih stanara pa je to bio jedan od razloga njihovog iseljenja.

Volonteri će po hladnim danima nastaviti rad sa decom na terenu dok se za njih ne nadje prostor, ali problem je i što njima nije omogućeno da u narodnim kuhinjama dobiju hranu jer nemaju ličnu kartu, objasnila je Muškinja.

Jovčićeva je obećala da će Sekretarijat pokušati da da dozvolu da se deci bez krova nad glavom da mogućnost da na punktovima narodnih kuhinja uzmu hranu.

Od otvaranja svratišta 3. avgusta ove godine do sada evidentirano je 203 mladih ljudi od kojih je 114 maloletnih koji žive na ulici, po šahtovima, vagonima i napuštenim kućama.

Svratište je otvoreno u okviru projekta "Deca ulice - program smanjenja štete", a nosilac projekta je Centar za integraciju mladih u Beogradu u saradnji sa Gradskim sekretarijatom za socijalnu i dečiju zaštitu.

Opremanje "Svratišta za decu ulice" pomogli su i Fond za socijalne inovacije u okviru Ministarstva rada i socijalne politike, Evropska agencija za rekonstrukciju, program Ujedinjenih nacija za razvoj "Sejv d čildren", Rekonstrukcija - ženski fond, UNESKO, a obroke finansiraju gradska opština Palilula i kompanija "Delta Holding".

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image