"Šteta bi sigurno mogla da se meri milionima evra, jer su i Hrvatska i Mađarska važni spoljnotrgovinski partneri Srbije. Osim toga, i jedna i druga zemlja su tranzitne kada je reč o plasmanu robe iz Srbije na treća tržišta", rekao je Ljajić u intervjuu za list "Kurir".
On je upozorio da će posredna šteta biti mnogo veća, jer se šalje loša poruka potencijalnim investitorima u regionu.
On je istakao da je od početka godina u Srbiju ušlo 170.000 izbeglica, kao i da je zanemarljiv broj onih koji je zatražio azil.
"Jedna smo od retkih zemalja koja se nije obrukala. Zvali su me ljudi iz arapskog sveta i rekli da su veoma pozitivno iznenađeni, jer su od početka migrantske krize imali drugačiju predstavu o Srbiji", kaže Ljajić.
Govoreći o privatizaciji "Telekoma", Ljajić je rekao da ta kompanija "neće biti prodata po svaku cenu, i ne ispod one cene za koju mi pretpostavljamo da je adekvatna".
"Telekom prodajemo zato što mislimo da je to najbolje za kompaniju. Ako ne dobijemo adekvatnu ponudu, već imamo druge opcije, čiji je cilj da se kompanija modernizuje, menadžment profesionalizuje, organizacija unapredi, a troškovi optimizuju", rekao je Ljajić.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina