On navodi da takav naziv "u najmanju ruku ne priliči" jednoj reci i da je njegovo korišćenje u zvaničnim dokumentima neprimereno.

U obrazloženju Komisiji za davanje predloga naziva ulica, trgova i ustanova ističe da reke treba da podsećaju na nešto čisto, čoveku blisko i lepo, a da Smrduša asocira na sve suprotno.

Bojović navodi da to može da ukaže i na nedogovoran odnos lokalnog stanovništva prema reci i da je njeno ime omalovažavajuće za sve vlasnike imanja pored kojih protiče i čiju tržišnu vrednost može da umanji.

"Nije teško predvideti šta bi mogli misliti o nama zvaničnici EU ako bi u dokumentima videli da nam se neka reka zove Smrduša", rekao je Bojović.

Zbog toga predlaže da i Mesna zajednica Pranjani izabere novi naziv reke, a da Komisija preispita sve lokalne toponime.

Hroničari su zabeležili da naziv reke potiče još iz 15. veka kada su, po legendi, Srbi pobili Turke a njihovi leševi danima stajali pored njenog korita.

Predsednica Komisije Vesna Borovnjak za petak je zakazala sednicu, a kako je danas izjavila agenciji Beta, ovaj predlog neće biti razmatran.

"Nazivi reka nisu u nadležnosti opštinske komisje i lokalne samouprave i zbog toga će predlog buti vraćen šefu odborničke grupe", rekla je Borovnjakova.