U Sjenici, gradu na Peštarskoj visoravni, u četvrtak ujuto je zabeležena temperatura od 22 stepena ispod nule, dok su najhladnija mesta u Crnoj Gori Pljevlja i Rožaje sa minus 20, a najtoplije je bilo u Baru, sa samo nula stepeni.

Prema rečima rukovodioca metereološke stanice u Sjenici Fadila Mahmutovića, veliki mrazevi na tom području su uobičajeni za najhladniji mesec u godini, kada živa u termometru često pada i više od 30 podeljaka ispod nule.

Mahmutović je podsetio da je poslednjeg dana 2007. temperatura bila kao i danas, minus 22 stepena Celzijusa, dok su ostali dani ove zime bili malo topliji .

Svi magistralni i regionalni putevi na području Sjenice, Tutina i Novog Pazara su prohodni. Visina snega je 20 centimetara, saobraćaj se odvija otežano, a zimska oprema je obavezna. U Podgorici je izmereno minus šest stepeni, saopštio je Hidrometeorološki zavod Crne Gore.

Prema meteorološkom izveštaju, ni u jednom mestu u Crnoj Gori nije izmereno više od nula stepeni, a hladno je i u Herceg Novom, minus dva stepena, kao i u Budvi, Tivtu, Kotoru.

Veoma niske temperature zabeležene su u Nikšičhu i Plužinama, minus 11 stepeni, a još hladnije bilo je u Kolašinu, Žabljaku, Bijelom Polju, Beranama i Plavu.

(agencije/MONDO)