Branilac Branka Lazarevića, advokat Veran Zvečar kazao je da će odbrana pokazati da Lazarević nije pripadnik kriminalne grupe i da nije odavao službene podatke.

On je kazao da je optužba nelogična.

Zvečar je dodao da nijedan od predloženih tonskih zapisa ne može biti korišćen u dokaznom postupku, jer su neki zapisi nelegalno snimljeni.

 "Ovi dokazi moraju biti izuzeti jer su nezakoniti u nastajanju i neblagovremeni za izvođenje", kazao je Zvečar i dodao da se ti dokazi ne mogu koristiti protiv njegovog branjenika, jer se oni koriste kada je neko optužen za kriminalno udruživanje radi trgovine drogom, što se Lazareviću ne stavlja na teret.

On je kazao da zakoni u Srbiji ne poznaju krivično delo odavanje službene tajne, pa se tako postupak ne može voditi za krivično delo koje zakon ne poznaje.

Tužilac Saša Ivanić kazao je da su dokazi prikupljeni na zakonit način i da je ispoštovan zakonski rok za korišćenje određenog materijala kao dokaz u krivičnom postupku, da je mere praćenja sprovodilo Ministarstvo unurašnjih poslova i da su dokazi predati istražnom sudiji.

Advokati optuženog Borisa Gare kazali su da je optužnica paušalno i nejasno formulisana.

Lazarević je optužen da je 2008. i 2009. godine, kao pripadnik organizovane kriminalne grupe narko dilera Darka Šarića, u više navrata odavao "naročito poverljive podatke o sprovođenju posebnih dokaznih radnji u pretkrivičnom postupku koji je bio u toku, a koji predstavljaju službenu tajnu".

Pored Lazarevića, šefa kabineta tadašnjeg ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića, optuženi su i nekadašnji rukovodilac u MUP-u Boris Gara, advokat Radovan Štrbac i biznismen Rodoljub Radulović, koji je u bekstvu.

Suđenje je počelo 5. novembra iz šestog pokušaja.

Pošto je položio jemstvo, sud je Lazareviću vratio pasoš i on se vratio na posao otpravnika poslova ambasade Srbije u Grčkoj.