U izveštaju, koji su objavili organizacija SDSN i Kolumbijski univerzitet, Srbija je 86. na listi od 157 zemalja, što je za jedno mesto bolje pozicija nego u lanjskom izveštaju.

Bez obzira na loš standard, pitanje ravnopravnost i stanja zaštite životne sredine, koji su potvrđeno loši na dve druge svetske liste (8. najbednija prema Kejto institutu i 7. najbednija kao ekonomija prema Blumbergu) Srbija - odnosno njeni građani - kao da za to ne mare i stoga se ona našla u "zlatnoj sredini".

Od država sa prostora bivše Jugoslavije, iza Srbije su Bosna i Hercegovina (87), Crna Gora (88) i Makedonija (95), a iz bližeg regiona najnesretniji su u Albaniji (109).

Naravno, kao i u svim poređenjima. Slovenija (63) i Hrvatska (74) su prilično odmakle od ostatka bivše SFRJ, a na ovoj listi čak je i Kosovo (koje se vodi nezavisno od Srbije) u boljoj poziciji (77).

Deset država sa najsrećnijim stanovništvom su Danska, Švajcarska, Island, Norveška, Finska, Kanada, Holandija, Novi Zeland, Australija i Švedska.

SAD se nalazi na 13. mestu, Velika Britanija je 23, a Italija na 50. mestu.

Među 10 najnesrećnijih zemalja na svetu su Sirija, Avganistan i Podsaharska Afrika.