Da bi kandidat dobio dozvolu mora prvo da prođe obuku koja se sastoji iz teorijskog i praktičnog dela, koju organizuje Agencija, a sprovodi je Gradsko saobraćajno preduzeće prema Programu iz Pravilnika o obuci, navedeno je u saopštenju.
Obuka traje 10 dana (60 časova) za teorijski deo i 43 dana (90 časova) za praktični deo, a nakon obuke kandidat polaže ispit, koji se takođe sastoji iz dva tela - teorijskog koji se polaže putem testa i praktičnog koji se sastoji od vožnja tramvaja na poligonu i u naselju.
Kandidati koji položili ispit podnose Agenciji zahtev za izdavanje dozvole, a osim položenog ispita, zakonom je predviđeno, da vozač mora da ima najmanje 21 godinu života, da poseduje važeću vozačku dozvolu najmanje "B" kategorije, da je zdravstveno sposoban i da nema izrečene mere zabrane upravljanja motornim vozilom.
Agencija za bezbednost saobraćaja je do sada izdala 441 dozvolu za upravljanje tramvajem vozačima koji su do sada upravljali tramvajem, na osnovu stečenih prava.
Tim povodom Agencija za bezbednost saobraćaja i GSP u ponedeljak 19. septembra organizuju skup na kojem će se govoriti o sistemu licenciranja vozača tramvaja po novom Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima iz 2009. godine.
Zvezda dobila derbi posle drame: Partizan skupo platio za greške, Kalinić stavio tačku!
"Kome treba ova smejurija?": Željko Obradović povisio ton pred novinarima posle poraza u derbiju
Zvezdan Terzić tražio da ga pitaju sve: Zaradili smo 420 miliona evra, neću da pričam o dugu!
"Ostanite kod kuće, izbegavajte putovanja": RHMZ izdao hitno upozorenje, prvi put se pokreće ovaj sistem
Fenerbahče otpustio Bobana Marjanovića? Povratak u Evropu pretvara se u katastrofu!