Dr. Dejan Đorđević rođen je 1971. godine u Leskovcu, a završio je Pravni fakultet u Beogradu i Medicinski fakultet u Prištini.
U njegovim biografskim podacima koji su objavljeni na internetu, navodi se i da je suvlasnik više kompanija u EU i predsednik borda direktora EFAS kompanije iz Berlina. Vlasnik je, između ostalog, brendova Efas Paper ТМ, Alpe Water ТМ...
Od 20. aprila 2018. godine predsednik je i Konzervativne reformističke stranke.
Na sajtu te partije objavljen je i program, a kao prioriteti, između ostalog, navedeni su: prosečna plata 844 evra u prvih 12 meseci, reforma zdravstva u prvih 14 meseci (zdravstvena zaštita za sve), reforma sudstva u prvih 16 meseci (iskorenjavanje korupcije u sudstvu), ekonomski revolucionarni progres u prva 22 meseca (BIO pro+ 122.000 familijarnih firmi), ali i prosečna plata 1.035 evra u prva 24 meseca vlasti...
Vlasnik Megatrenda Mića Jovanović potvrdio je ranije danas na konferenciji za novinare da je 100 odsto vlasništva preneo na nemački konzorcijum fondova koji predstavlja Dejan Đorđević.
Jovanović navodi da je ugovor o prenosu vlasništva potpisan juče i da to smatra još jednom nemačkom investicijom u Srbiju.
"Odlazim sa fakulteta i biću tu samo u svojstvu savetnika", rekao je Jovanović.
Jovanović je potom za Tanjug objasnio da je "Megatrend" prodat nemačkom konzorcijumu fondova i da promena vlasništva donosi obavezu kupca da u narednih pet godina uloži 150 miliona evra.
"Univerzitet je prodat za 56,1 miliona evra i obaveza kupca je da uloži 150 miliona evra. Suštinski se ništa nije promenilo, osim vlasničke strukture. Preneto je 100 odsto kapitala nemačkom konzorcijumu, na čijem je čelu fondova Dejan Đorđević", rekao je Jovanović za "Tanjug".
Prema njegovim rečima, studenti nemaju razloga za zabrinutost. Jovanović tvrdi i da svih 12 fakulteta u sklopu "Megatrenda" imaju akreditacije.
"Studenti nemaju šta da brinu. Sve akreditacije su u redu. Promenom vlasništva, studenti će mnogo toga dobiti. Biće uloženo u Univerzitet, moderniji program, čak će i postojati saradnja sa Nemačkom, pa će moći tamo da idu na praksu", naveo je Jovanović.
On je ovakvu odluku doneo nakon, kako kaže, "medijskog linča", što je Univerzitetu, prema njegovim rečima, "nanelo štetu koja se ogledala u smanjenom broju upisanih studenata".
"Medijski linč traje od 2014. godine i kod nas se nikada nisu prodavale diplome. Univerzitet ima odlične predavače, prostor i program", rekao je Jovanović.