Beogradski "Bebi servis" ovih dana zatrpan je pozivima roditelja koji će nakon ukidanja vanrednog stanja morati da se vrate na posao, a decu moraju da ostave nekome na čuvanje.
Novi korisnici ipak trenutno ne mogu da računaju na njihove bebisiterke, već će morati da se stave na listu i sačekaju da se oslobodi neka dadilja, jer je svih 140 uposleno.
Kako i prestonički vrtići od ponedeljka počinju da rade, mnogi roditelji ne žele da decu šalju u kolektivni boravak, a zbog nemogućnosti da budu u kontaktu sa "baka i deka" servisom, pre bi se opredelili za invidualnu uslugu čuvanja.
"Sve radnice su trenutno angažovane sa starim korisnicima", kažu za "Novosti" u "Bebi servisu".
"Javljaju se roditelji svakodnevno, ali mogu da računaju na nas tek kada se oslobodi neka zaposlena, jer jedna pokriva jednu porodicu i radi sa jedno, dvoje ili troje dece, u zavisnosti od toga koliko ih ima", dodaju oni.
I tokom vanrednog stanja, uz nešto izmenjene uslove rada, bebisiterke su imale pune ruke posla.
Pošto su mnogi Beograđani bili radno angažovani i po više od 12 sati, u pojedinim porodicama morale su da se smenjuju po dve radnice.
"Najviše su ih angažovali roditelji koji su medicinski radnici ili su zaposleni u kriznim štabovima", navode u "Bebi servisu".
"Morale su da se dodatno prilagode smenama roditelja koji su radili po 12 ili 24 sata, pa su se uključivale po dve dadilje. Nabavili smo punu opremu, maske i rukavice, tako da su roditelji mogli da budu sigurni. Među našim zaposlenima nije bilo zaraženih virusom korona", navode oni.
Cena usluge "Bebi servisa" za jedno dete za čuvanje od četiri sata košta 27.435 dinara, za pet sati 32.367 dinara, šest sati 38.841 dinar, a osam sati 41.685 dinara.
Roditelji za dadilju za dvoje dece moraju da za četiri sata izdvoje 32.922 dinara, a za osam sati 50.023 dinara. Cena za čuvanje tri deteta staje 42.078 dinara.