ZAHTEVA KRIVIČNU ODGOVORNOST

Zukorlić: Pozvaću na odgovornost SVE koji su krivi za smrtnost u Sandžaku

Predsednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) Muamer Zukorlić izjavio je danas u Beogradu da će tražiti krivičnu odgovornost za sve koji su odgovorni za težak period koji su zbog epidemije korona virusa trpeli građani Novog Pazara, Sjenice, Tutina... Dodajte MONDO u vaš Google izbor

Posle konsultacija sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o formiranju nove Vlade Srbije, Zukorlić je rekao da su razgovarali i o zdravstvenoj situaciji u Sandžaku i dodao da je u tom delu Srbije stanje i dalje teško i da je i dalje visok stepen smrtnosti.

Prema njegovoj oceni, mere koje su bile sprovedene su značajne i zaustavile su teško stanje, dodajući da je uveren da će linija smtrnosti i obolelih u narednom periodu padati.

Navodeći da je situacija bila teška, Zukorlić je najavio da će "na krivično-pravnu odgovornost pozvati sve koji su tome doprineli, činjenjem ili nečinjenjem, ili zloupotrebom položaja".

This browser does not support the video element.

Zukorlić: U NP, Sjenici i dalje teško stanje, komplikuje se u zapadnom Sandžaku Izvor: Tanjug