Predsednik Foruma beogradskih gimnazija Aleksandar Krakov kaže da su odluke jasne i precizne, ali je pitanje da li ih je moguće sprovesti u praksi.
"Nastava je dinamičan proces", kaže i objašnjava da je pitanje da li je navedene odluke mogće sprovoditi.
"Kako objasniti da ne možete da uđete u zgradu lokalne samouprave bez maske, a bezbedno je za učenike. Videćemo kako će to biti u praksi", kaže on za TV Prvu.
Postavlja se i pitanje kako će izgledati radno vreme zaposlenik u školama, dodaje on i navodi da se nada da će današnje pojanjenje rešiti tu neodumicu.
Kaže i da onlajn nastava neće biti kao ranije, i da ne može "snimljen program" da se naziva onlajn nastavom.
Što se tiče gimnazija u Beogradu imaće problem kada je reč o podeli. Veliki je broj đaka u odeljenjima, i ne zna se kako će se učenici deliti, a postoje i prostorni problemi.
"Plašim se da je ideja za organizaciju anstave u fiskulturnim salama 'ne pije vodu', jer je u njima jako teško boraviti", kaže.
Postoji i spisak zahteva, jer nastavnička profesija, prema njegovim rečima, u narednom periodu može da postane najrizičnija uz lekarsku.
"Mi ćemo biti u prostoriji sa 15 učenika, i na pola sata će se smenjivati. Plašimo se da ne dođemo u stanje organizacionog haosa", dodaje.
(Mondo/B92)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.