AMERIKANAC SE USRED KORONE PRESELIO U BEOGRAD: Neću da se vratim u SAD, ljudi me ovde vole i gradski prevoz je super!

Amerikanac Bred Beket doneo je životnu odluku i usred pandemije korona virusa za svoj novi dom izabrao je Srbiju.

MONDO/Aleksandar Nastevski

Beket je u intervjuu za MONDO opisao svoje oduševljenje Beogradom u koji se nedavno preselio, kaže da ga Srbi vole, da je noćni život odličan, zadovoljan je gradskim prevozom, a od srpske hrane najviše mu se sviđa gulaš. 

On se u Srbiju preselio iz San Dijega, nakon što su tamo posle izolacije zbog širenja korona virusa počeli nemiri, i kako sada stvari trenutno stoje, ne planira da se vrati nazad u Ameriku.

Beket nam je ispričao da ga je bukvalno univerzum "postavio" u Srbiju u kojoj se oseća bezbedno i zadovoljno.

Kaže da do sada nije bio nigde u Evopi, a evo kako se odlučio baš za Srbiju:

"Hteo ovde da dođem još davno i interesantno je kako me je univerzum postavio ovde… Nikada nisam napustio SAD, i pre Azije, ovo mi je prvi put u Evropi".

Bred koji se bavi poslom "digitalnog nomada" je u Beograd došao sa Tajlanda, gde je boravio neko vreme nakon odlaska iz SAD, a razlog je bio to što Srbija nije zahtevala testove na korona virus i nije imala ograničenja za ulazak Amerikanaca u zemlju, za razliku od nekih drugih zemalja, tako da je pandemija promenila Bredove životne planove i navela ga u našu zemlju.

"Osećam se dobrodošlo i sigurno ovde", kaže Bred.

NE PLANIRA DA SE VRATI U SAD, ODUŠEVLJEN JE BEOGRADOM

Za noćni život Beograda ima samo reči hvale.

"Sjajan je i čak tokom pandemije korona virusa. Mogu samo da zamislim kako izgleda kada nije pandemija", navodi Bred i dodaje da još nije bio na splavovima, ali i da još nije probao rakiju. 

"Za Srbiju sam verovatno čuo u nekom filmu!"

Bred ne može da se seti kada je prvi put čuo za Srbiju, ali navodi da je to verovatno bio neki špijunski film iz 90-ih godina.

"Definitivno ne planiram da se vratim u SAD, život je tamo previše komplikovan i postaje sve komplikovaniji", ocenjuje Bred i dodaje da je već počeo da uči srpski jezik.

"U SAD-u smo podsvesno učeni da je svako mesto van Amerike opasno i da to nije mesto gde ćemo postati uspešni, podsvesno smo učeni da je van naše zemlje loše i uplaše nas da je napustimo". 

Kako nam ističe sagovornik, kada bude rešio status boravka u Srbiji posvetiće se opet svom blogu na YouTube i napraviti video snimke gde će promovisati ostale delove naše zemlje, a ne samo Beograd.

O KLINTONOVIMA, BOMBARDOVANJU….

Bred Beket kaže da nije mnogo znao o odnosima o SAD i Srbije pre nego što je došao ovde, ali ipak se malo seća NATO bombardovanja 1999. godine.

Zna da je Srbija bombardovana dok je na vlasti bio Bil Klinton i objašnjava da su "2016. Amerikanci odbacili Klintonove i da su bili korumpirani".

instagram.com/bradbeckett/  Brad Beckett

"Kada sam bio tinejdžer 90-ih godina nisam mario za politiku, 1999. godine sam bio u školi, a Srbija je delovala kao neko veoma daleko mesto", priseća se on.

“GULAŠ JE MNOGO DRUGAČIJI OVDE, ODLIČAN JE”

Bred je sredinom avgusta sleteo kasno noću na beogradski aerodrom "Nikola Tesla", čak nije imao ni rešen smeštaj.

"Samo sam došao ovde, čak nisam čitao ni članke o Srbiji na Vikipediji", priseća se sagovornik.

Prvih dana boravka u Beogradu se osećao kao kod svoje kuće.

"Bio sam zabrinut zbog džeparoša, ali to je svuda kao u svakom velikom gradu problem, međutim nisam imao takvih problema ovde", priča Bred za MONDO.

Omiljeno jelo u Srbiji mu je gulaš.

"Gulaš u SAD-u je mnogo drugačiji nego ovde", ocenjuje on.

Upitan o nekim možda lošim navikama Srba, Bred navodi da bi voleo da vidi više kampanje borbe protiv pušenja kod mladih.

"Ali ja nisam došao u Srbiju da vama kažem da ne pušite", ističe on.

Navodi kako mu se sviđa što u Srbiji "svako gleda svoj posao".

"U GSP-U SVI SRBI BOLJE OBUČENI OD MENE"

MONDO/Aleksandar Nastevski 

On ističe i kako "Srbi u javnom prevozu imaju bolju odeću i obuću od njega".

Bredu se sviđa i infrastruktura u Beogradu i to što je "sve pod zemljom", a smatra i da je javni prevoz ovde efikasan.

"Iako se Srbi žali na javni prevoz, treba videti kako on izgleda u Los Anđelesu ili San Dijegu. Tamo vam uvek treba automobil. U Beogradu je javni prevoz normalan, a u SAD-u je on samo za siromašne ljude".

Pored Beograda, junak naše priče je obišao i Novi Sad, za koji je rekao da je veoma lep, ali i dodao da neće raditi ture po Srbiji dok ne bude rešio status boravka.

Komentar njegove porodice kada im je saopštio da se seli u Srbiju, bio je – "zašto se seliš tamo?".

Neki od njegovih prijatelja su verovali, kada je Bred 2018. godine prodao sve i odlučio da napusti svoju matičnu državu, da će se vratiti i da je sve ovo samo privremeno.

ŽIVOT DIGITALNOG NOMADA

Bred živi kao digitalni nomad i snima klipove o zemljama koje obilazi, ali ističe da izbegava da govori o politici zemalja koje posećuje.

"Ja nisam rođen ovde i nisam odrastao ovde... Ne volim kada stranci komentarišu o politici SAD-a i šta je najbolje za Amerikance, zato i ja ne pričam šta je najbolje za moje zemlje domaćina", priča nam on.

U Srbiji je postao poznat nakon što je objavio nekoliko klipova iz naše zemlje, a u jednom trenutku je postao i "zvezda" u srpskim medijima.

"Bilo je neverovatno", opisao je Beket trenutak kada je shvatio da su mediji u Srbiji počeli oduševljeno da pišu o njemu nakon što je objavio nekoliko YouTube snimaka o našoj zemlji u kojima objašnjava zašto je život ovde dobar.

"Ne znam zašto je tako, ima još blogera, ali iz nekog razloga Srbi su me zavoleli", priča nam Bred kroz osmeh.

instagram.com/bradbeckett/  Brad Beckett

Upitan šta bi promenio u Srbiji da može, Bred Beket je rekao da bi to bila cena vize za digitalne nomade, navodeći da ona košta oko 4.000 dolara, a da digitalni nomadi ne prave toliko novca.

"Previše je skupo", dodao je.

MOGU DA ZAMISLIM DA JEDNOG DANA  POSTANEM SRBIN

Bred se od drugih YouTube putujućih blogera razlikuje po tome što pokušava da ostane u Srbiji, a ne samo da prođe kroz nju i snimi što više i nastavi dalje ka nekoj drugoj zemlji.

Upitan o tome da li može da zamisli da dobije jedan dan i srpsko državljanstvo ako se odluči da ostane da žive ovde na duže, Bred je odgovorio da može to da zamisli, ali ističe da ipak nije došao ovde po državljanstvo.

Prema sadašnjim planovima, Bred će u Srbiji ostati još najmanje godinu dana, a za dalje će videti kako se situacija bude odvijala.

PORUKU ZA MLADE U SRBIJI

"Najviše Srba ima loše mišljenje o Srbiji i mislim da njihove misli moraju da se promene. Ako mislite negativno i negativne stvari će vam se dešavati", savetuje Bred našu omladinu i nastavlja:

"Ne budite toliko negativni o svojoj zemlji, znam da je u životu teško, ali mislim da mladi moraju da razmišljaju malo pozitivnije. Znam da je drugačije kada ja to ovde pričam sa inostranom platom i kao stranac".

Screenshot/Instagram/bradbeckett 

MONDO je i ranije pisao o Bredu Beketu, kao i njegovim video objavama koje možete pogledati u našem tekstu.

Bredu želimo mnogo sreće na rešavanju statusa boravka u našoj zemlji i nadamo se da će odlučiti da svoje životne planove dugoročno stacionira upravo u mestu koje ga je zadivilo.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.