"Ne zaustavljajte se ako ne vidite oznake policije": Srbi u Grčkoj mete prevaranata, upozorenje svim turistima

Srpski turisti doživeli su neprijatnost na auto-putu u Grčkoj. Srećom je sve prošlo bez nasilja, ali je lako moglo da ode i u tom smeru.
Foto: MONDO/Stefan Stojanović

Srpski turisti imali su neobičan deo putovanja kroz Grčku na auto-putu kada im je vozač jednog automobila konstantno blicao. Oni su vremenom shvatili da im ne sugeriše da se pomere u drugu traku kako bi on prošao, već je tražio pomoć.

"Na autoputu u Grčkoj, ne sećam se tačno gde, automobil koji je bio iza nas nam je uporno blicao i išao tik uz nas. Suprug je mislio da nešto nije u redu sa kolima i stao je u zaustavnu traku.

Čovek je izašao iz auta i tražio mu novac i zauzvrat davao prstenje uz komentar da nemaju benzina. Suprug je shvatio o čemu se radi i odmah se vratio u kola.

Posle svega što se desilo, kad bolje razmislim moglo nam se svašta desiti. Nakon što smo nastavili svoj put propratila sam da je čovek nastavio da blica drugim automobilima i da su se neka kola isto zaustavila kao i mi", navodi se objavi na "Instagram" stranici "Grčka info".

Foto: Instagram printscreen

Upozorio je da vozači ne treba da nasedaju na ovakve "trikove". U komentarima su pojedini pisali da su doživeli slično iskustvo, a drugi korisnik je upozorio na svoje iskustvo koje je bilo blizu Soluna kada mu je blicao crni automobil marke "audi A6".

"Po zaustavljanju, iz vozila je izašao jedan krupniji Rom i kako nam se približavao shvatili smo o čemu se radi. Krenuo je sa 'selam alejkum', potom 'Serbia' i da nam kroz odškrinut prozor gura vizit kartu. Rekao sam mu NO, zatvorio prozor i otišao dalje. Ja sam na auto putu, svaki dan po 200 kilometara, znam za te prevare, ali sam ipak naseo da me zaustave jer blicaju kao vozilo pod pratnjom (strob svetla imaju). Preporuka je da se niko ne zaustavlja, osim ako vozilo koje im daje naredbu nije isključivo sa oznakama policije", naveo je on.

Foto: Instagram printscreen

Anketa
Glasalo je 518 korisnika

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Čovek pred letovanje odvezao auto u servis i spasio sebi život - da ga je preskočio, kao što to rade mnogi, moglo je doći do ekplozije i teške nesreće Izvor: Kurir televizija