Izmenjeno radno vreme trgovinskih objekata tokom Dana primirja: Evo šta će raditi i u kojim terminima

Za Dan primirja 11. novembra, beogradski trgovinski i zanatski objekti radiće po izmenjenom rasporedu, dok će benzinske stanice na glavnim putevima raditi 24 časa.
Foto: MONDO/Lana Stošić/Stefan Stojanović/Kurir/Zorana Jevtić/ATA Images/Antonio Ahel

Sekretarijat za privredu Beograda saopštio je danas da će na Dan primirja u Prvom svetskom ratu, koji se obeležava 11. novembra, privredni subjekti koji obavljaju zanatsku i trgovinsku delatnost na teritoriji grada Beograda raditi po drugačijem rasporedu.

U ponedeljak, 10. novembra, dežurni prodajni objekti nespecijalizovanih trgovinskih formata, pretežno prehrambenog asortimana (hipermarketi, supermarketi, superete, mini-marketi i dr) moraju da rade najmanje od devet do 18 časova.

U utorak, na Dan primirja, dežurni prodajni objekti moraju da rade najmanje od devet do 12 časova, dok nespecijalizovani trgovinski formati u kojima se obavlja trgovina na malo, pretežno neprehrambenog asortimana, kao i posebni trgovinski formati mogu biti zatvoreni.

Benzinske stanice u vreme državnog praznika, na državnim putevima prvog i drugog reda i opštinskim putevima na teritoriji Beograda, radiće 24 časa, a ostale benzinske stanice u gradu radiće najmanje od šest do 20 časova, prenosi Beoinfo. Dežurni prodajni objekti koji u vreme državnih i drugih praznika obavljaju delatnost dužni su da raspored, početak i završetak radnog vremena istaknu na vidnom mestu objekta, najmanje tri dana pre dana državnog i drugog praznika.

Radno vreme trgovinskih formata i zanatskih objekata na Dan primirja u Prvom svetskom ratu regulisano je Odlukom o radnom vremenu zanatstva i trgovine na teritoriji grada Beograda, navedeno je u saopštenju.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Zašto stopa nasilja skoči tokom praznika? Stručnjak za Kurir otkriva: Nakon prijave, nasilnik prelazi na nove metode Izvor: Kurir televizija

 (NIN/MONDO)