Nigde bez kišobrana ovih dana: RHMZ izdao najnoviju prognozu, mnogima se neće svideti

U Srbiji se danas očekuje umereno do potpuno oblačno vreme, povremeno sa slabom kišom na jugozapadu, zapadu zemlje i u Negotinskoj Krajini, dok će tokom večeri padavine zahvatiti i ostale krajeve.
Foto: MONDO/Uroš Arsić

Duvaće slab do umeren vetar, u košavskom području povremeno jak, istočni i jugoistočni. Na jugu Banata i u donjem Podunavlju očekuju se olujni udari košave, koji će krajem dana i tokom noći dostizati brzinu od 85 do 100 km/h. Najviša dnevna temperatura biće od 5 °C na zapadu do 13 °C na jugoistoku Srbije.

U petak više kiše, košava ponovo jača

Tokom petka oblačno vreme sa kišom očekuje se najpre u istočnim i jugoistočnim predelima zemlje, a zatim će se kišna zona proširiti i na ostale krajeve Srbije.

Vetar slab i umeren istočnih pravaca, dok se u košavskom području očekuje umeren i jak vetar. Na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeni olujni udari prisutni su tokom jutarnjih časova, kao i krajem dana. Temperatura ujutru od 3 do 8 °C, dok će na jugu Banata biti oko 11 °C. Najviša dnevna temperatura kretaće se od 7 do 13 °C.

Vikend oblačan i hladniji

Za vikend se očekuje oblačno i hladno vreme, povremeno sa slabom kišom. Tokom subote na jugu Banata duvaće umeren i jak istočni vetar, koji će doprineti osećaju hladnije temperature.

Sledeće sedmice sunčanije i toplije

Prema prognozi meteorologa, naredne sedmice uslediće stabilizacija vremena. Očekuje se suvo vreme sa dužim sunčanim intervalima i postepenim porastom temperature, naročito tokom sredine nedelje.

BONUS VIDEO: 

This browser does not support the video element.

Evo šta struka kaže o uticaju kiselog kupusa na srce, holesterol i kilažu Izvor: Kurir televizija