Drama kod Ovčar banje: Pogledajte akciju spasavanja dečaka zarobljenog na litici od 15 metara (Foto)

Drama kod manastira Preobraženje u Ovčar Banji okončana je uspešnom akcijom vatrogasaca-spasilaca, koji su sa strme litice visoke 15 metara bezbedno spustili zarobljenog dečaka i dvojicu monaha koji su prvi pritekli u pomoć. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Rina

Prava drama odigrala se sinoć u blizini manastira Preobraženje u Ovčar Banji, kada se dečak popeo na nepristupačnu liticu visoku oko 15 metara, sa koje nije mogao bezbedno da se spusti.

Dečak je sa roditeljima došao u manastir povodom praznika Preobraženja, kada se u porti nalazio veliki broj vernika i dece. U jednom trenutku udaljio se i popeo na strmu liticu, a situacija je postajala sve opasnija.

Kada su videli da je dete u nevolji, dvojica monaha krenula su ka njemu kako bi pokušala da mu pomognu, ali su se i oni našli na nepristupačnom terenu.

Na lice mesta ubrzo su stigli pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice, koji su započeli zahtevnu akciju izvlačenja. Brzom, smirenom i profesionalnom intervencijom vatrogasci-spasioci uspeli su da bezbedno spuste dečaka i dvojicu monaha. Akcija je završena bez povređenih, a dete je vraćeno roditeljima.

Prve fotografije sa mesta događaja svedoče o zahtevnosti terena na kom je izvedeno spasavanje, ali i o prisebnosti i hrabrosti pripadnika Vatrogasno-spasilačke jedinice.

Foto: Rina

U znak zahvalnosti za uspešno spasavanje, jedan od monaha poklonio je vatrogascima ikonu. Još jedna intervencija završena je na najbolji mogući način, bez povređenih i sa detetom bezbedno vraćenim u zagrljaj roditelja.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

SPASIOCI KOJI IDU TAMO GDE DRUGI BEŽE! Potpredsednik OTIS-a otkrio zašto nisu otišli u Venecuelu i koja ih je tragedija najviše promenila Izvor: Kurir televizija