Ovo su granični prelazi na kojima su najveće gužve: Oglasili se iz Puteva Srbije, uputili važan apel

Putnike na graničnim prelazima Srbije očekuju zadržavanja do sat vremena, a najduže se čeka na Horgošu 2 i Preševu. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: AMSS/printscreen

Putnici koji planiraju prelazak granica Srbije mogu očekivati zadržavanja do sat vremena na nekim prelazima. Najduže čekanje na izlazu je na Horgošu 2, gde se vozila zadržavaju do sat vremena, dok na ulazu na Preševu čekaju do 50 minuta, prema podacima Uprave granične policije.

"Putevi Srbije" navode da je na Horgošu zadržavanje za putnička vozila 45 minuta, dok se na Preševu čeka 15 minuta. Na ulazu na Gradini putnici čekaju 40 minuta, dok na Gostunu čekanje traje 20 minuta.

Na ostalim prelazima nema dužih zadržavanja, a ni na naplatnim stanicama na auto-putevima nema čekanja.

Iz "Puteva Srbije" apeluju na vozače da poštuju saobraćajne propise i prilagode brzinu uslovima na putu radi bezbednosti svih učesnika, prenosi Telegraf pisanje Tanjuga.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Agencija za bezbednost saobraćaja apeluje na vozače da poštuju propise, ali i da voze odmorni! Granični prelazi u gužvi, a putnicima se savetuje da prave pauze! Izvor: Kurir televizija

(Telegraf/MONDO)