• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fejsbuk "lobiranje" pred izbore u BiH

Uoči lokalnih izbora u BiH, kandidati se na sve načine bore za dodatne glasove, pa ovaj put snage odmeravaju i na Internetu.

Uoči lokalnih izbora u BiH, kandidati se na sve načine bore za dodatne glasove, pa ovaj put snage odmeravaju i na Internetu.

Političari glasove mlađih birača po prvi put na ovim izborima "pecaju" preko Interneta, što potvrđuju otvoreni profili na popularnom Fejsbuku (Facebook) dvojice rivala za mesto gradonačelnika Banje Luke Dragoljuba Davidovića iz SNSD-a i Trive Marinkovića, kandidata PDP-a.

"Obraćanjem putem Interneta nastojimo da porbudimo apstinente da odu do glasačke kutije i to prilazeći im na ovakav način. Naveče redovno pogledam poruke na Fejsbuku i odgovorim na zahteve za prijateljstvo. Naravno da postoje pristojne poruke i one nešto lošije, ali svako ima pravo na mišljenje", kaže Marinković.

Namernici na gradonačelničku fotelju nisu usamljeni u onlajn lovu na glasove jer i kandidatkinja SNSD-a za Skupštinu grada Banja Luka, Sanja Žunić, preko iste stranice razgovara sa svojim simpatizerima, prenosi Fokus.

Osim razgovora, na stranicama ove mlade političarke jesu i brojne fotografije sa tribina SNSD-a u okolini Banje Luke.

Tatjana Majstorović, mlada ekonomistkinja i kandidat na izborima za banjalučku skupštinu takođe s biračima komunicira preko Fejsbuka.

Onlajn potraga za glasovima naročito je popularna u Americi, pa je Barak Obama većinu pristalica zadobio upravo putem internet-kampanje.

Okrenutost građanima od strane političkih partija zaključuje se u većoj ili manjoj inernet-prezentaciji političkih partija.

Politička partija koja redovno ažurira podatke na internetu, između ostalih, jeste SNSD s obzirom da se stranice ove stranke redovno pune najsvežijim podacima u vezi s predizbornim aktivnostima.

Interesantno je da su pojedine stranke potpuno zapostavile internet-prezentaciju, pa je recimo poslednja vest na stranici Srpske radikalne stranke RS postavljena pe gotovo 20 dana.

Stranice DNS-a u jeku predizborne kampanje bile su nedostupne, a tek od pre nekoliko dana na raspolaganju su surferima.

Veb stranice banjalučkog odbora PDP-a nude uopštene podatke bez novih informacija, pa je tu moguće pronaći samo osnovne podatke o stranci.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image