Nakon toga je, tokom komemoracije povodom obeležavanja Dan antifašističke borbe u Hrvatskoj, puštao pesme proustaškog pevača Marka Perkovića Tompsona.
Policija u Sinju uhasila je muškarca osumnjičenog za ovaj vandalizam.
Reč je o 39-godišnjaku koji će, nakon kriminalističke istrage u policiji, biti izveden pred sudiju za prekršaje, prenose hrvatski mediji.
Predsednik sinjskog SDP-a Nikola Vučković kaže da se u proteklih desetak godina svašta dešavalo tokom obeležavanja Dana antifašizma u Sinju, ali ništa slično ovome danas.
"Kada smo stigli do spomen-obeležja, jedan muškarac je urinirao na spomen- kosturnicu. Pri tome je izvadio mobilni telefon i sebe fotografisao u gnusnom činu. Kada smo krenuli da odamo počast poginulim antifašistima, isti muškarac je ušao u automobil kraj parka i počeo glasno da pušta Tompsonove pesme", rekao je Vućković za "Dalmaciju danas".
On kaže da je policija svake godine nadgledala ovaj događaj, ali da ih danas nije primetio.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću