• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Crna Gora: Facebook samo posle posla

I crnogorska vlada morala da primeni mere ukidanja pojedinih sajtova svojim zaposlenima, jer je smanjen radni učinak. Facebook na udaru.

Zaposlenima u svim ministarstvima i drugim vladinim službama u Crnoj Gori zabranjeno da u radno vreme koriste popularnu društvenu mrežu Facebook, jer su državni činovnici radno vreme i državne internet resurse koristili za razmenjivanje mejlova, slika, poruka, čatovanje, pišu podgoričke "Vijesti".

Listu je u crnogorskoj vladi potvrđeno da je pristup Facebook-u zabranjen sa svakog računara vladine internet mreže od 9 do 16 sati svakog radnog dana. Ako u tom periodu pokušaju da otvore svoj profil na Facebooku, zaposlenima će se na ekranu pojaviti obaveštenje administratora da im je pristup onemogućen.

Osim Facebooka, zabrana administratora za vladinu mrežu odnosi se i na sajt YouTube.

“U cilju optimizacije saobraćaja i smanjenja zagušenja između centrale i udaljenih lokacija mreže državnih organa, u radnom vremenu od 9 do 16 sati, onemogućen je pristup određenim potencijalno opasnim sajtovima i onima koji generišu velike količine podataka”, rečeno je “Vijestima” u Birou Vlade Crne Gore za odnose sa javnošću.

Facebook ima više od 100 miliona korisnika, a postao je toliko popularan da su mnoge firme širom Evrope poslednjih meseci bile primorane da administratoru narede da zaposlenima zabrani pristup toj mreži, jer je bio drastično umanjen radni učinak.

Pre dva meseca i u Vladi Srbije bili su primorani na takav korak, jer su se zaposleni u ministarstvima, umesto da rešavaju životne probleme građana, po ceo dan dopisivali na Fecebooku, razmenjivali slike sa letovanja...

Primera zabrane korišćenja Facebooka poslednjih meseci bilo je u mnogim državnim administracijama u Evropi. Nedavno je zabrana stigla i za poljske policajce, kada su njhovi nadređeni dobili analizu učinka policije u određenom periodu - zaključeno je da su više vremena na radnom mestu koristili za četovanje, nego hapšenje kriminalaca i istrage.

Najdrastičniji primer zabrane Facebooka je odluka koju je donela izraelska vlada. Izraelske bezbednosne službe, koje paze da osetljive informacije ne dođu u javnost, ustanovile su da izraelski vojnici, koji su otvorili svoje stranice na Facebooku, nenamerno iznose i poverljive podatke i time ugrožavaju sigurnost Izraela.

Posle prvobitne zabrane korišćenja tog sajta za sve pripadnike izraelske vojske, odluka je preinačena pa je obavljena lista pravila kojima se određuje šta pripadnici izraelske vojske smeju da iznose na Facebook.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image