Radnici "Jadranske pivovare Split", hrvatske filijale slovenačke kompanije "Pivovarna Laško", preuzeli su fabriku u kojoj rade pošto je matična firma pre nekoliko dana odlučila da pokrene njenu likvidaciju, javili su mediji u Hrvatskoj.

TV Slovenija je objavila kako 160 radnika, koji su u utorak preuzeli splitsku fabriku, veruje da je "Pivovarna Laško" namerno uništila hrvatsku filijalu koju je preuzela 2000. godine.

Tamošnji sindikat je već pokrenuo zaštitu od bankrota kako bi se zaštitila radna mesta i proizvodnja. Direktor "Jadranske pivovare" Tomaž Udrih već je napustio Split, a mediji javljaju da je trenutna hrvatska uprava na strani sindikata.

Kao odgovor na pisanje hrvatskog lista "Slobodna Dalmacija" o tome da je u planu likvidacija fabrike u Splitu, "Pivovarna Laško" je u petak saopštila da nadzorni odbor "Jadranske pivovare" još nije usvojio nijednu odluku koja bi predstavljala osnov za pokretanje likvidacije, ali je potvrdila da je u pregovorima oko prodaje čitavog svog udela od 99,1 odsto u hrvatskoj firmi.

(Tanjug)