Policija zna gde je još deset članova Elezove grupe, za kojima se u regionu "intenzivno traga", tvrdi "Dnevni avaz".

Nakon informacije da policije u okruženju tragaju za još desetoricom pripadnika kriminalne grupe Darka Eleza, "Avaz" saznao u policiji da je poznato mesto njihovog prebivališta, status, te da istražitelji, ukoliko žele, sve osobe sa te liste mogu da lociraju i odmah uhapse.

Sarajevski dnevnik navodi da se većina njih nalazi na izdržavanju kazne, dok je mesto prebivališta ostalih poznato.

Policija navodno traga za Goranom Pržuljem, koji je, piše list, osuđen na četiri godine zatvora kao član automafije u Banjaluci, dok je protekli vikend bio na zatvorskom dopustu.

Srpko Ružić, za kojim se takođe traga, već izvesno vreme nalazi se na jednoj psihijatrijskoj klinici u Srbiji, piše isti list.

Na spisku su i Ognjen Orašanin, koji živi na Sokocu, Slavenko Kovačević, koji je, kako je "Avazu" nezvanično potvrđeno, u četvrtak bio u Osnovnom sudu Sokolac, gde mu se sudi zbog narkotika.

Slobodan Sikma, živi u Lukavici, Žarko Joknić u Foči, ranije u Crnoj Gori osuđen na sedam godina zatvora zbog rasturanja narkotika i toj zemlji nikada nije izručen.

Dane Danilović, izdržava zatvorsku kaznu u banjalučkom zatvoru na Tunjicama, a ovog vikenda takođe je bio na dopustu, dok je Draženko Bandura, koji nije poznat policiji u Istočnom Sarajevu.

Na spisku "odbeglih" Elezovih ljudi su i Nenad Radović, koji već izvesno vreme živi u Australiji, te Milan Mitić, za kojim je već odavno na snazi poternica koju je raspisao CJB Istočno Sarajevo pod sumnjom da je učestvovao u likvidaciji Borisa Govedarice, koji je izrešetan u svom vozilu na semaforu u Lukavici u avgustu 2007. godine, saznaje "Avaz".

Poznato je, navodi ovaj list, da Mitić već izvesno vreme živi u Beogradu, a u decembru prošle godine je za "dlaku" izbegao smrt kada mu je prijatelj Strahinja Rašeta pokušao pod vozilo da podmetne eksploziv.

U trenutku postavljanja naprave došlo je do eksplozije u kojoj je poginuo Rašeta, a kojeg je, inače, policija dovodila u vezu s više ubistava u Srbiji i RS.

Članovi mafijaške grupe Darka Eleza uhapšeni su 1. septembra u Beogradu i RS.

Sumnja se da je Elezova grupa planirala likvidaciju funkcionera policije te biznismene iz Srbije i Republike Srpske.

Najzvučnija imena na ovom spisku su načelnik Centra javne bezbednosti Istočno Sarajevo Zoran Mandić te, kako je za isti list ranije potvrđeno, Sava Tomašević, vlasnik Tržnog centra "Tom".

U CJB Istočno Sarajevo nezvanično je listu rečeno da se već dva meseca pre realizovanja akcije hapšenja Eleza i članova njegove grupe došlo do saznanja da je Mandić potencijalna meta.

Tako je Mandiću pružena adekvatna zaštita kolega iz Srbije i RS.

Kako je već poznato, Tomaševiću su već ranije upućivane pretnje te mu je takođe pružena zaštita.

(MONDO/Na slici: Hapšenje jednog od članova Elezove grupe)