• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Još jedan osumnjičeni za napad u Bugojnu

Federalna policija privela je jednu osobu u vezi sa terorističkim napadom na policijsku stanicu u Bugojnu, rekao je direktor Federalne uprave policije Zlatko Miletić.

"Ovo lice biće kriminalistički obrađeno u toku dana i pretpostavljamo da će ono biti optuženo kao saizvršilac u ovom terorističkom aktu", rekao je Miletić na sednici Komisije za odbranu i bezbednost Parlamentarne skupštine BiH.

On je izrazio očekivanje da će biti još osumnjičenih za učešće ili pomaganje u izvršenju terorističkog napada, u kojem je 27. juna jedan policajac poginuo, a njegova kolegica teško ranjena.

Prema Miletićevim rečima, do sada je u pritvoru zbog dovođenja u vezu sa događajem u Bugojnu bilo pet lica, od kojih su dva osumnjičena za teroristički napad, a tri se terete da su bili saizvršioci.

Miletić je istakao da uhapšeni u vezi sa slučajem Bugojno nemaju dokumente BiH, ličnu kartu i vozačku dozvolu, te da ne priznaju sud i ostale institucije ove zemlje.

Govoreći o Harisu Čauševiću, jednom od optuženih za teroristički napad u Bugojnu, direktor Federalne uprave policije rekao je da tužilaštva i pravosudne institucije treba pitati zašto je on bio na slobodi uprkos desetinama prijava podnetih protiv njega, od one za paljenje crkve do maltretiranja zbog kratke suknje.

"U Federaciji BiH imamo problem sa kazneno-popravnim zavodom, jer veliki broj osuđenih, između ostalih i ovakvih lica, nalazi se na slobodi jer u zatvoru nema mesta", naglasio je Miletić.

On je ocenio da institucije EU snose deo odgovornosti za terorizam u BiH jer su zatvaranjem evropskih perspektiva građanima BiH otvorene perspektive za đelovanje radikalnih elemenata.

Direktor Federalne uprave policije danas je izneo podatak da u Federaciji BiH legalno oružje ima 120.000 ljudi, a nelegalno čak sedam puta više, odnosno skoro svaki treći stanovnik ovog entiteta.

Miletić je ponovio da bi donošenje zakona o prevenciji i borbi protiv terorizma bio najbolji put za efikasnu borbu protiv ove pošasti.

(Srna)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image