Slučaj kidnapovanja i ubistva Vanje Đorčevske (14) šokirao je region, a prema novim informacijama iz istrage, glavni osumnjičeni Ljupčo Palevski Palčo je 12 dana pre zločina u svojstvu građanina podneo predlog za referendum, piše makedonski portal "Fokus". Ta tačka je prema pisanju ovog portala stavljena na dnevni red sednica zakazane za 22. decembar, a njome se predlaže održavanje referenduma na državnom nivou za celu teritoriju Severne Makedonije.
Referendumsko pitanje glasi: "Da li ste za sporazum između Republike Makedonije i Republike Bugarske zaključen 1. avgusta 2017. godine?" Lokalni mediji navode da je za raspisivanje referenduma potrebno prikupiti 15.000 potpisa.
Da podsetimo, telo nestale Vanje pronađeno je u nedelju 3. decembra u ataru sela Brazda. Ona je nestala 22. novembra, a glavni osumnjičeni Ljupčo Palevski Palčo je uhapšen u Turskoj i sada se očekuje njegovo izručenje Severnoj Makedoniji.
BONUS VIDEO:
(MONDO/A.B.)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću