Ovakvu odluku večeras je doneo Izvršni odbor vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), a mandata za sastav nove Vlade RS sutra će zvanično Džombiću poveriti predsednik RS Milorad Dodik.

Predsednik Izvršnog odbora SNSD-a Nebojša Radmanović rekao je novinarima da Džombić od sledeće sednice ovog stranačkog tela treba da predloži svoj program rada Vlade i kandidate za ministre.

Aleksandar Džombić osnovnu i srednju školu završio je u Banjaluci, gde je i diplomirao na Ekonomskom fakultetu.

Radio je u Gradskoj upravi Banjaluka, u bivšoj banjalučkoj Kristal banci kao referent, te u Agroprom banci kao direktor.

Pre nego što je postao miistar finansija u Vladi RS 2006. godine, obavljao je funkciju izvršnog direktora u bijeljinskoj Novoj banci.

Oženjen je i ima jedno dete, a po nacionalnosti je Srbin.

(Beta)