• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dodik: Protiv smo ukidanja policije RS

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da vlada u Banjaluci neće podržati reformu policije u Bosni i Hercegovini ukoliko ona nije postignuta konsenzusom.

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da vlada u Banjaluci neće podržati reformu policije u Bosni i Hercegovini ukoliko ona nije postignuta konsenzusom.

"Mi nismo protiv reforme policije, kao ni protiv jedinstvene konsolidovane strukture u BiH i donošenja jedinstvenog zakona, ali ne možemo pristati da bude ukinuta policija RS", rekao je Dodik u intervjuu banjalučkim "Nezavisnim novinama".

Dodik je, takodje, ocenio da je u ovom trenutku "završena priča" o promenama Ustava u BiH i da će na izborima u oktobru biti izabrane institucije po starom ustavnom rešenju.

Premijer RS je ocenio da ustavne promene nisu usvojene zahvaljujući pre svega jednoj grupi pojedinaca, koji misle da mogu da naprave ustav BiH odlazeći daleko od realnosti.

Dodik je, komentarišući mogućnost da Sjedinjene Američke države uvedu sankcije, kazao da bi bilo nekorektno kazniti one političke snage i institucije koje su učinile sve da dodju do usvajanja amandmana na Ustav BiH.

Protiv amandmana su u Predstavničkom domu Parlamenta BiH, glasali uglavnom bošnjački i hrvatski poslanici jer se nisu slagali sa odredbom o zadržavanju entitetskog glasanja u tom svojegvrsnom Donjem domu skupštine u Sarajevu.

Amandamanima na Ustav je bilo predvidjeno da BiH ima jednog predsednika i dva potpredsednika, koji bi buili birani u parlamentu BiH i rotiraili na mestu šefa države svakih 16 meseci.

Ustavnim promenama je Savet ministara BiH trebalo da preraste u vladu na čijem čelu bi bio premijer, novu ulogu je trebalo da dobije i Parlamentarna skupština BiH, a bile bi, takodje, podeljene nadležnosti izmedju države i entiteta, Republike Srpske i Federacije BiH.

Za predložene amandmane glasalo je 26 poslanika, dok je 16 bilo protiv.
Za dvotrećinsku većinu radi izglasavanja ustavnih amandmana nedostajala je podrška dva poslanika. Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH ima 42 poslanika.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image