Slovenačka policija uhapsila je Josipa Oršuša (40), osumnjičenog za stravičan zločin u Murskom Središću, gde je u četvrtak uveče iz vatrenog oružja teško ranio svoju nevjenčanu suprugu (29) i ubio njenu sestru (28). Mlađa sestra podlegla je povredama u bolnici u Čakovcu, dok je 29-godišnjakinja, nakon borbe za život, sada van životne opasnosti.
Ispovest sestre stradalih žena
Porodica kaže da je još uvek u šoku.
"Sve me ovo jako šokiralo, nisam imala pojma da kod sebe ima oružje. Ne prestajem da plačem", ispričala je jedna od sestara stradalih žena.
Opisala je i kako se, prema pričanju porodice, odvio krvavi pohod.
"Kako mi je porodica ispričala, Josip je ušao u kuću. Kad su moji shvatili da ima oružje, moja sestra, njegova partnerka, je pokušala da ga odgurne, on je pucao u nju, a druga sestra i tata su uspeli da pobegnu iz kuće. On je trčao za njima i u dvorištu je pucao u nju, a potom pobegao u Sloveniju. Neka su ga uhapsili. Meni moju sestru više ništa neće vratiti", potreseno je rekla.
Dodala je da nije mogla da poseti ranjenu sestru jer je na intenzivnoj nezi.
"Josip, kad bi razgovarao s nama, bio je okej, ali sad kad sve pogledam, on je jedna vrsta psihopate", zaključila je.
Kum ubice zvao hitnu
Kum osumnjičenog opisao je trenutak njegovog bekstva.
"Odjurio je Opel Astrom, ja sam pozvao Hitnu. Sve je bilo puno krvi. Mi smo kumovi, praktički živimo u istom dvorištu. Ne možemo da verujemo da se ovo dogodilo", rekao je kum.
Velika potraga i hapšenje u Sloveniji
Nakon bekstva, Oršušev automobil Opel Astra pronađen je u petak u Sloveniji, zbog čega je odmah alarmirana tamošnja, ali i mađarska policija. Policija iz Murske Sobote pokrenula je opsežnu potragu, upozorivši javnost da je 40-godišnjak iz Piškorovca opasan i verovatno naoružan. Potraga je završena danas popodne.
"Osumnjičeni je uhapšen i zadržan u policijskoj stanici. Begunca je prepoznao meštanin koji je obavestio vlasti. Patrola je potom došla i uhapsila osumnjičenog. Sve se odigralo na području mesta Črenšovci", izjavio je načelnik Policijske uprave Murska Sobota Bojan Rous, dodavši da je begunac u trenutku hapšenja kod sebe imao oružje.
Hapšenje su potvrdili i iz međimurske policije, navodeći da će Oršuš biti predat hrvatskim vlastima na osnovu Evropskog naloga za hapšenje.
"Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja osumnjičeni će biti predat pritvorskom nadzorniku", stoji u saopštenju. Načelnik Policijske stanice Mursko Središće, Miljenko Vrbanec, otkrio je da je uviđajem utvrđeno da je korišćeno oružje koje građani ne smeju da poseduju.
"Možemo reći da je reč o pušci, verovatno o vojnom vatrenom oružju. Porodicama žrtava pružena je adekvatna zaštita. Pošto se počinilac tražio, porodice su u strahu da bi i njima mogao da naudi, pa smo sproveli pojačane mere zaštite", rekao je Vrbanec.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: