On je uhapšen kada je manjom jahtom uplovio u luku Sirakuza. Italijanska policija imala je dojavu da se na jahti nalazi izvesna količina narkotika i eksploziva, a Pepđonović je uhapšen nakon rutinskog pretresa.

Lokalni radio javio je da tamošnja policija sumnja da je Pepđonović član italijanskog mafijaškog klana Đenoveze di Baronizi.

Pretpostavlja se i da je učestvovao u švercu eksploziva i oružja iz Italije u Egipat, a privođen je ranije zbog optužbi da je deo krijumčarskog lanca koji se koristio za šverc eksploziva, razotkrivenog u akciji "Vićere".

Pepđonović godinama živi u Italiji, gde je hapšen zbog šverca narkotika i oružja i ranije, ali su mu zatvorske kazne promenjene u uslovne i novčane.

Iz Uprave policije Crne Gore saopšteno je da Marko Pepđonović nema kriminalni dosije u Podgorici i da se protiv njega ne vodi nikakav krivični postupak. Nema ga ni u evidenciji osuđivanih lica, a dok je živeo u Podgorici boravište mu je bilo u Malesiji.

(Srna, foto ilustracija: Guliver/Getty Images)