Predsednik Srbije Boris Tadić dao je agreman za Anku Vojvodić, koja će biti ambasador Crne Gore u Beogradu, saopštilo je u petak uveče crnogorsko Ministarstvo inostranih poslova.

Anka Vojvodić će biti prvi diplomatski predstavnik Crne Gore u Srbiji, posle Lazara Mijuškovića koji je početkom prošlog veka u Beogradu predstavljao interese Kraljevine Crne Gore.

Anka Vojvodić je rodjena u Beogradu 1951. godine. Završila je Pravni fakultet u Podgorici 1978. godine. Obavljala je brojne odgovorne dužnosti u opštini Bar. Za predsednicu Osnovnog suda u Baru izabrana je 2000. godine, a za predsednicu opštine Bar 2003. godine.

Ona je ekspert Udruženja advokata SAD (asocijacije ABAA-CELI) i stručnjak Saveta Evrope za edukaciju sudija u oblasti Evropske konvencije o ljudskim pravima.

Anka Vojvodić je kćerka narodnog heroja Petra Vojvodića. Ima još sedam sestara i brata. Udata je i majka je četvoro dece.

(Beta)