• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Crna Gora puna milionera

Na Crnogorskom primorju, turističkom regionu sa oko 200.000 stanovnika, ima više od 200 milionera u dolarima i evrima, prema nezvaničnim podacima.

Na Crnogorskom primorju, turističkom regionu sa oko 200.000 stanovnika, ima više od 200 milionera u dolarima i evrima, prema nezvaničnim podacima.

Primorci, medjutim, nisu do velikih novaca došli od turizma, koji je glavna grana privrede na ovom prostoru, niti nekim posebnim poslom koji brzo donosi veliki profit.

Milioni su stigli od prodaje imanja, zapravo njihove dedovine - od livada i njiva uz obalu i u njenom zaledju, starih i novih kuća, a delom i stanova koji su novijeg datuma.

Najviše su zaradili oni koji su prodavali zemlju koju su tokom prošlog veka kupovali pečalbari sa Crnogorskog primorja.

Ima slučajeva da je pojedinac prodao dva i tri hektara za četiri i više miliona evra, ali su češći primeri da te iznose dele po dve i tri porodice.

Cena po kvadratu kreće se od 200 evra, u krševitom delu obale, do čak 1.000 evra, kada su u pitanju atraktivni placevi na Svetom Stefanu i pojedinim delovima Bečića i Budve.


Sve su zanimljivije i stare seoske kamene kuće koje kupuju stranci, najviše Rusi, Englezi i Irci.
Prodaju se čak i cela sela, kao što je slučaj sa Brdima i Androvićima iznad Petrovca i nekima na području hercegnovske opštine.

Cene su i iznad mora visoke, ako je pogled lep, bez obzira na to što oko tih starih kuća ima više kamena nego zemlje.

Do podataka o tome koliko milionera tačno ima i koji su sve iznosi njihovog bankarskog konta po ovom osnovu nemoguće je doći. To su poslovne tajne. No, uveliko se priča da evri ne leže mnogo u bankama, ali ni u kućnim sefovima onih koji su prodali zemlju, kuće i stanove.

Novac se najčešće pretvara u nove nekretnine, ovoga puta u stanove van Crnogorskog primorja, najčešće u Podgorici, ali i u Beogradu.

Ima i onih koji su sačuvali deo placa, pa grade nove kuće za uživanje i izdavanje turistima.
Dobar deo novca odlazi i na skupocene džipove i druge automobile najmodernije proizvodnje, pa je tako, po svim procenama, vozni park stanovnika Crnogorskog primorja danas jedan od najskupljih voznih parkova u regionu Balkana.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image