• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

DS traži sednicu o ekonomskoj situaciji

Demokratska stranka zatražila je danas zakazivanje vanredne sednice parlamenta na kojoj bi bilo reči o, kako tvrde, izuzetno lošoj ekonomskoj i socijalnoj situaciji u zemlji, dok URS smatra da tim zahtevom demokrate pokušavaju da sakriju svoje strančke probleme.

Šef poslaničke grupe DS Borislav Stefanović rekao je novinarima u parlamentu da ta stranka traži da bude zakazana sednica na kojoj će premijer Ivica Dačić, ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić, ali i ostali ministri odgovarati na poslanička pitanja vezana za lošu ekonomsku i socijalnu situaciju, nezaposlenost i pad životnog standarda.

Stefanović je izrazio nadu da će ta sednica biti zakazana što pre kako bi poslanici mogli da postave adekvatna pitanja i ponude rešenja koje vlada treba da sprovede da bi "građani izašli iz teške ekonomske situacije i imali kvalitetan život".

"Ova tema dolazi u pravom momentu i najviše tišti građane i zato treba da dobije primarno mesto", rekao je on, dodavši da se DS konsultovala s poslodavcima, sindikatima, predstavnicima malih i srednjih preduzeća,
odnosno sa svima koji su "ugroženi neaktivnim delovanjem vlade ili njenim delovanjem u pogrešnom smeru".

Stefanović je pozvao vladu da ne donosi mere koje se "menjaju iz časa u čas", koje zavise od "arbitrarnog odnosa prema njihovoj ekonomskoj viziji i eksperimentima uživo Mlađana Dinkića".

"Mislimo da naši građani zaslužuju mnogo više od toga", rekao je on, navodeći da je aktuelna vlast imala veoma loše poteze u ekonomskoj i socijalnoj sferi.

Prema njegovim rečima, svaka vlast koja misli da na pravi način nudi rešenja za budućnost građana, mora da shvati da je godinu dana dovoljan rok da niko više ne veruje u "prikrivanje nesposobnosti ukazivanjem na greške prethodne vlade".

Prethodna vlada je, kako tvrdi Stefanović, imala bolje ekonomske parametre od aktuelne vlade, koja je dobila poverenje da donese promene i bolji kvalitet života, od čega "nema ništa".

"Ako im je odgovor vi ste krivi, vi ste doveli do ove situacije, mislim da to postaje potpuno deplasirano i da više niko ozbiljan u to ne veruje", rekao je Stefanović.

On je dodao da su neke od grešaka koje je aktuelna vlada napravila postavljanje nerealnog budžeta, partijsko zapošljavanje, loši potezi u poreskoj politici i u poljoprivredi.

Šef poslanika Ujedinjenih regiona Srbije Vladimir Ilić je ocenio taj zahtev kao pokušaj prikrivanja stranačkih problema među demokratama, istakavši da je DS stranka koja ima ozbiljne unutrašnje probleme, ali i da niko ne spori da je ekonomska situacija u zemlji vrlo teška.

Aktuelna vlada, dodao je Ilić, čini realne napore da se ta situacija popravi, a pokazatelji o industrijskom rastu i rastu BDP-a u prvom kvartalu ove godine zaista ohrabruju, "što je najava da Srbija izlazi iz vrlo teške situacije u kojoj je dugi niz godina".

"Demokratska stranka treba, pre svega, da se bavi sopstvenim problemima, a ne da ih gura pod tepih. Ne želim sada da se podsećam ni Razvojne banke, ni Fonda za razvoj, ni čitavog niza problema koji su napravili u ovom društvu", naveo je on.

Ilić smatra i da je najlakše stajati sa strane i kritikovati, ali misli da ta kritika nema nikakvog osnova.

On je dodao i da nema ništa protiv održavanja sednice o ekonomskoj situaciji, kao i da je spremljen paket fiskalnih zakona kojima će se rasteretiti privreda za dodatnih 27 milijardi dinara, što je ohrabrujuće.
Ilić je istakao i da je od svih problema koje ima Srbija najteže rešiti ekonomske, jer srpska privreda propada više od dve decenije, ali prvi potezi vlade zaista ohrabruju.

(Tanjug/Foto: Tanjug/Srđan Ilić)


Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image