Ova pretnja poljoprivrednika upućena je pošto je njihov razgovor sa ministrom o isplati preostalog dela podsticaja i boljoj otkupnoj ceni psenice završio neuspehom.

"Napada ili pretnji po život nije bilo, a policija je odlučila da postupi preventivno kako se ne bi dogodilo nešto neželjeno", rekla je portparolka Policijske uprave brodsko-posavske Kata Nujić, preneli su hrvatski mediji.

Ona je objasnila da se policija ispred ministrove kuće nalazi iz bezbednosnih razloga i da do sada nije bilo nikakvih izgreda ni intervencije policijskih službenika.

Predsednik Koordinacije seljačkih udruženja Slavonije i Baranje Dragutin Dukić rekao je da ne odobrava pretnje ministru i njegovoj imovini.

"Jedno je ministar, a drugo njegova porodica i imovina. Uvek ću podići svoj glas protiv ministra kada radi protivno interesu seljaka i poljoprivrede, ali u njegovu porodicu i privatnu imovinu nikako se ne sme zadirati", rekao je Dukić.