• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bojkot bošnjačkih odbornika u SO Srebrenica

Peta tematska sednica Skupštine opštine (SO) Srebrenica, zakazana sa subotu, na kojoj je trebalo da bude usvojen program vlade Republike Srpske (RS) za ekonomsko-socijalni razvoj ove opštine nije održana zato što su je bojkotali bošnjačkih odbornika.

Peta tematska sednica Skupštine opštine (SO) Srebrenica, zakazana sa subotu, na kojoj je trebalo da bude usvojen program vlade Republike Srpske (RS) za ekonomsko-socijalni razvoj ove opštine nije održana zato što su je bojkotali bošnjačkih odbornika.

"Nedolazak 17 bošnjačkih odbornika koji čine većinu u Skupštini je još jedan dokaz da bošnjačka strana ne želi poboljšanje životnih uslova u ovoj opštini, zašta je Vlada RS odobrila 16 miliona konvertibilnih maraka, već samo njeno otcepljenje od RS", saopštio je Klub srpskih odbornika u So Srebrenica.

Predsednik SO Srebrenice Radomir Pavlović je kazao da je postignut dogovor na kolegijumu Skupštine o održavanju sednice, ali da na nju nisu došli ne samo bošnjački odbornici, već ni načelnik opštine Srebrenice Abdurahman Malkić, i ocenio to "neprihvatljivim".

Pavlović je izrazio i sumnju da će 22. juna biti održana i dogovorena redovna sednica SO Srebrenica na kojoj bi trebalo da bude poništena protivzakonita odluka tog tela od 24. marta, o izdvajanju opštine iz ustavnopravnog poretka RS koju je jednoglasno izglasalo 17 bošnjačkih odbornika.

Pavlović je izrazio i razočarenje što su mnogobrojni medjunarodni predstavnici i ambasadori stranih zemalja koji su poslednjih mesec dana posetili Srebrenicu, potpuno zaobišli predstavnike srpskog naroda u opštini i isključivo razgovarali sa bošnjačkim predstavnicima.

Bošnjačke stranke u Bosni i Hercegovini žele da izdvoje Srebrenice iz ustavno-pravnog poretka RS i ta incijativa je stara nekoliko godina, ali je do punog izražaja došla posle presude Medjunarodnog suda pravde (MSP) u Hagu po tužbe BiH protiv Srbije i Crne Gore.

MSP je krajem februara presudio kako genocida u BiH nije bilo, sem na teritoriji Srebrenice, a da su ratni zločin iz leta 1995. nad oko 8.000 Bošnjaka u tom kraju srpskog entiteta počinili pojedinci u Vojsci RS.

Visoki predstavnik medjunarodne zajednice u BiH, nemački ambasador Kristijan Švarc-Šiling izjavio je početkom maja da je za njega neprihvatljiv zahtev da opština Srebrenica dobije poseban status izvan teritorije i ustavno-pravnog poretka RS.

Ove sedmice je na području Srebrenice počela realizacija nekih projekata Vlade RS, poput izgradnje deonice regionalnog puta Srebrenica-Skelani u dužini od osam kilometara preko Zelenog Jadra i elektrifikacija sela Ratkovići.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image