
Ona je ocenila da je taj slučaj samo još jedan dokaz ništa ne funkcioniše kako bi trebalo, preneli su mediji.
"Presuda 'Sejdic-Finci' samo je sinonim za konstataciju da se u BiH ništa ne pomera unapred", kazala je Pak.
Pak je ocenila da bi ceo problem mogao da bude rešen lako i brzo, ako bi za to postojala politička volja i zapitala se da li BiH ikada može da postane članica EU, ako bi za svaki problem trošila toliko vremena kao u slučaju "Sejdić-Finci".
"Ukoliko političari ne rade posao za koji su izabrani trebalo bi naći način da za to budu sankcionisani", kazala je Pak, koja je i ranije zagovarala kažnjavanje bosanskih političara, predlažući da im se zabrane putovanja u države članice EU.
Ona je napomenula da EU nema prave mehanizme za kažnjavanje političara, osim uskraćivanja sredstava iz IPA fondova, od čega opet najveću štetu imaju građani i društvo.