Novoimenovani visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak razgovarao je sa članovima Predsedništva BiH Nebojšom Radmanovićem, Harisom Silajdžićem i Željkom Komšićem o integracijama BiH u Evropsku uniju.

Lajčak je rekao da postoje različiti pogledi članova Predsedništva BiH o odredjenim pitanjima, ali je razgovor sa njima ocenio kao dobar zbog opredeljenosti trojice članova Predsedništva za ulazak BiH u EU.

Tokom razgovora istaknuto je da je potrebno zajednički raditi na poboljšanju političke atmosfere u BiH.

Lajčak je u ponedeljak preuzeo dužnost visokog predstavnika u BiH. On je šesti visoki predstavnik u BiH od decembra 1995. godine kada je uspostavljena Kancelarija visokog predstavnika.

Lajčak je najavio da će u utorak o političkoj situaciji u BiH razgovarati sa predsedavajućim Veća ministara BiH Nikolom Špirićem.

(Beta)