On je u zatvoru proveo pet meseci nakon hapšenja u akciji Remorker.

Izazeći iz kruga kaznionice, ispred čijih vrata ga je dočekao advokat Dražen Delač, poručio je da je "srećan i uzbuđen" i da jedva čeka da vidi porodicu i prijatelje.

Vidošević je naglasio da mu je teško da kaže kako se nakon pet meseci oseća na slobodi, ali da mu je u svakom slučaju drago.

Nije želio da komentariše optužbe protiv njega, ističući da je sud jedino mesto gde se može braniti čast i ugled, prenela je Hina.

Tvrdi da je uveren da će moći da dokaže poreklo svoje imovine.

"To sam jedino siguran da mogu, a ovo sve drugo pustimo. Zar mislite da ijedan pojedinac može da zaustavi lavinu pokrenutu putem medija. Jedino se na sudu mogu iznositi svoji argumenti", rekao je Vidoševic.

Za vredne umetnine i stare knjige za koje se tokom istrage otkrilo da su u njegovu vlasništvu je kazao da "nisu greh", a pozdravio je i svoje poznanike iz Remetinca.

Kako je Vidošević ranije bio pritvoren zbog opasnosti od uticaja na svedoke sudija zagrebačkog Županijskog suda Jadranka Mandušić mu je izrekla bezbednosnu meru zabrane kontaktiranja i uspostavljanja veze sa svedocima koje Uskokovi istražitelji još nisu ispitali.

Sudija juče nije prihvatila predlog Uskoka da se Vidoševiću istražni zatvor produži za još dva meseca, ističući da novi svedoci koje je Uskok predložio u proširenju istrage nisu odlučni da bi na bilo koji način uticali na postupak.

Akcija Remorker pokrenuta je nakon što je Igor Premilovac priznao da je preko njegove češke firme Remorker, u dogovoru sa bivšom Vidoševićevom "desnom rukom" Zdenkom Peternel i marketinškim stručnjakom Davorom Komeričkim, fiktivnim ugovorima izvlačio novac iz Komore i potom ga u gotovini "opranog" vraćao u Hrvatsku.

Vidoševića je sa slučajem povezao Komerički, dok Peternel po tvrdnjama svoje obrane nikada nije svedočila protiv bivšeg šefa.

Izvlačenje milionskih iznosa iz Komore jedan je od krakova afere Remorker, dok drugi krak seže u Hrvatske autoceste koje su se, takođe, našle pod Uskokovom istragom.

Istraga je naknadno u nekoliko navrata proširivana, između ostalog i na firmu Piramida čiji su čelnici nedavno priznali Uskokove optužbe, pa su sporazumno osuđeni na uslovne i novčane kazne ili dobrotvorni rad.