![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Taj iznos nije konačan, jer većina tih ljudi, po tom osnovu, nije sklopila sporazum sa ministarstvom, već je pravdu potražila u parničnom postupku.
Najviše novca, i to 280.200 evra, isplaćeno je tokom 2010. godine, a najmanje prošle, kada je iz budžeta za tu namenu izdvojeno 52.670 evra.
Kakav je "cenovnik" nezakonitog lišavanja slobode i držanja u zatvoru?
- Za mesec dana iznos je od 1.800 do 2.000 evra za one koji nisu ranije osuđivani.
- Za osobe koje su ranije osuđivane prvi put se obezbeđuje 1.800 evra.
- Za osobe koje su više puta osuđivane, ali su sada nezakonito lišene slobode, uzimajući u obzir vrstu krivičnog dela, izdvaja se od 600 do 1.500 evra.
- Ako lice nije osuđivano izdvaja se 1.700 evra u slučajnu apsolutne zastarelosti krivičnog gonjenja ili odbijanja optužbe usled odustanka državnog tužioca od daljeg krivičnog gonjenja.
Opširnije na Mondo.me.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"