Izložba, koja se bavi zločinom koji su 1999. počinili pripadnici paravojne formacije "Škorpioni" nad članovima porodice Bogujevci, umetnički je projekat Fatosa, Jehone i Sarande Bogujevci koji su kao deca preživeli masakr u Podujevu.
Petar Stojanović - MONDO Izložba, koja se bavi zločinom koji su 1999. počinili pripadnici paravojne formacije "Škorpioni" nad članovima porodice Bogujevci, umetnički je projekat Fatosa, Jehone i Sarande Bogujevci koji su kao deca preživeli masakr u Podujevu.

Taj slučaj osječki sud preuzeo je od srpskog tužilaštva za ratne zločine.

Sudsko veće je, kako je prenela agencija Hina, zaključilo da je dokaznim postupkom utvrđeno da je Milorad Momić počinio ratni zločin protiv civila, pri čemu je značajno pomogao video snimak događaja, koju su napravili sami počinitelji.

Sudsko veće nije prihvatilo Momićevu odbranu da nije pucao u žrtve, već da je bio pasivni posmatrač, jer se na video zapisu vidi da su svi počinioci aktivno učestvovali u fizičkom i psihičkom zlostavljanju mladića, kojima su na kraju pucali u leđa i glavu. Momiću je produžen istražni zatvor u kojem se nalazi od avgusta prošle godine.

Momićev advokat Tomislav Filaković najavio je žalbu.

Optužnica je teretila Momića (51) da je kao pripadnik paravojne jedinice Škorpioni u mestu Godinske Bare kod Trnova u BiH, s još četvoricom poznatih i nekoliko nepoznatih pripadnika te jedinice - pošto su preuzeli zarobljenu šestoricu mladih Bošnjaka s područja Srebrenice, od kojih trojicu maloletnih - odveo zarobljenike u blizinu borbenog položaja, po nalogu svog komandanta Slobodana Medića, gde su oni streljani.

Momić je zajedno s ostalima pucao u leđa civilima, kojima su ruke bile vezane. Zatim su oni preostaloj dvojici naredili da prenesu tela u obližnji ambar, a potom i njih ubili. Tela žrtava su polili benzinom i zapalili.

Momić je u Hrvatskoj već bio osuđen prvostepeno za ratni zločin 1991. u Berku, kod Vukovara, odakle je i rodom

Taj slučaj je Vrhovni sud vratio na ponovljeno suđenje.

Momić je na osnovu Interpolove poternice uhapšen na jugoistoku Francuske kod Grenobla gde se godinama skrivao pod lažnim imenom (Guy Monier). U septembru 2011. izručen je Hrvatskoj.

Njegovo izručenje tražila je i Srbija zbog ubistva šestoro srebreničkih Bošnjaka u Trnovu, ali je on izručen Hrvatskoj, koja je posle od srpskog tužilaštva preuzela i taj slučaj.