Ona je na svom Twitter nalogu objavila da su izbeglice smeštene u Gornjoj Radgoni, Crnom Lesu, Mariboru, Celju i Postojni.

Ljubljana je, prema rečima portparola slovenačkog MUP-a Bostijana Šefiča, izbeglicama stavila na raspolaganje tri objekta i hranu za dva dana.

Na granici Slovenije i Hrvatske u toku je izbeglička drama, koja izgleda da se, posle burnog jutra, popodne smiruje..

U Sloveniju je u poslednja dva dana preko "zelene granice" i mimo prelaza, prema podacima policije, ušlo oko 1.300 izbeglica, izvestili su danas mediji.

Izbeglice su i danas pokušale da uđu u Sloveniju i pored upozorenja slovenačkih vlasti da ta država, koja je deo šengenskog prostora, ne sme da postane koridor za njihov prelazak ka Nemačkoj i skandinavskim zemljama gde većina njih želi da stigne, prenela je Hina.,

Najveći broj izbeglica, slovenačka policija je zadržala, registrovala ih i smestila u prihvatne centre u Brežicama i Postojni, kao i u Ljubljani, ali se deo njih probio i nastavlja svoj put ka severu.

Stanje na graničnim prielazima Bregana i Harmica, gde je u poslednja dva dana bilo najviše emigranata i izbeglica koji su zahtevali puštanje preko granice i slobodan put, sada je relativno mirno.

Prema izveštajima slovenačkih medija, izbeglice su primećene u blizini Maribora, gde je privedeno nekoliko grupa, ali jedna, od oko 250 ljudi, nastavlja put prema Austriji krećući se lokalnim putevima, u nameri da pređe preko graničnog prelaza Šentilj.

Slovenački premijer Miro Cerar u poslednjih nekoliko sati dao je više izjava kojima je malo ublažio raniji stav da Slovenija nikako ne sme da pristane na prolazak izbeglica bez kontrole i da neće pristati na humanitarne koridore.

Stav slovenačke javnosti prema izbeglicama pomalo se radikalizuje i sve je više onih koji su za zatvaranje granice, iako je pre nedelju dana u anketi protiv podizanja "zida" za izbeglice na južnoj granici, bilo 80 odsto ispitanika.