Predsednik Upravnog odbora Udruženja gradjana za povrat stare devižne štednje Svetozar Nišić rekao je da će to udruženje u petak 28. decembra organizovati protestne mitinge na četiri granična prelaza u Bosni i Hercegovini.

"Proteste ćemo organizovati u znak protesta što nije ispoštovana odluka Predstavničkog doma Parlamenta BiH o isplati stare devizne štednje. Blokiraćemo granične prelaze Izačić kod Bihaća, u Gradišci i na Rači i Pavlovića mostu kod Bijeljine", rekao je Nišić, dodajući da će protesti biti organizovani od 13 do 15 časova.

On je istakao da će se starim deviznim štedišama pridružiti i članovi Udruženja poljoprivrednika Republike Srpske (RS) i pozvao je sve gradjane čija prava su ugrožena da se pridruže štedišama i poljoprivrednicima.

"Nadamo se da će svoje nezadovoljstvo radom aktuelne vlasti pokazati borci, invalidi, porodice poginulih i zarobljenih lica, studenti, penzioneri i brojne druge kategorije ugroženih i obespravljenih gradjana", poručio je Nišić.

Predsednik Udruženja poljoprivrednika RS Milan Škrbić istakao je da će se poljoprivrednici pridružiti štedišama da bi upozorili nosioce vlasti i javnost na katastrofalan položaj poljoprivrednika u RS.

"Tražimo da Vlada RS ispuni ratifikaciju Cefta sporazuma o slobodnoj trgovini, i usvoji zakon o provodjenju Cefte kojim bi se ublažili prvi negativni učinci na poljoprivredne proizvodjače", rekao je Škrbić.

(Tanjug)