U prihvatni centar u Opatovcu i dalje pristižu izbeglice i emigranti, među kojima je stigla i 105-godišnja starica iz Afganistana, potvrdio je portparol vukovarske policije Domagoj Džigumović, javlja "Večernji list".

Po njegovim rečima, 105-godišnja Afganistanka u centar je stigla oko podneva sa grupom izbeglica i emigranta koji su u Hrvatsku iz Srbije ušli preko područja Bapske.

Starica se trenutačno nalazi u centru kako bi bila registrovana, te kako bi joj bila pružena eventualno potrebna pomoć.

U opatovačkom prihvatnom centru u 13 sati bilo je oko 700 osoba, koje će do kraja dana biti vozom odvezene prema slovenskoj granici.

Od početka emigrantske krize, u Hrvatsku je, prema podacima MUP-a do 9 sati u utorak, ušlo 263.407 migranata, od ponoći do 9 sati ušlo je 2013 migranata.