On je portalu Antena M rekao da je, ipak, sporazum u načelu dobra opcija, ali ne po svaku cenu, i ne na osnovu onoga što ne postoji ili nije tačno.

Dikić je, prema medijskim navodima, odlučio da sarađuje sa Tužilaštvom i prizna da je bio na čelu kriminalne grupe koja je planirala teroristički napad u noći 16. oktobra nakon zatvaranja biračkih mesta. Dikićev advokat kazao je da nijesu u toku pregovori o priznavanju krivice, već proces veštačenja razgovora na mobilnim telefonima.

"U toku je veštačenje mobilnih telefona, odnosno pregled sadržaja razgovora sa tri uređaja koje je Dikić imao kod sebe. To mi radimo više puta jer njegovo zdravstveno stanje ne dozvoljava da se to uradi u jednom danu. Kad to završimo onda ćemo da vidimo u kom pravcu će ići dalja istraga. Ja se nadam da će do kraja naredne sedmice sve biti gotovo”, rekao je Petrović.

On smatra da je institut o sporazumnom priznavanju krivice koristan i skraćuje sam postupak, a umanjuje i troškove.

"Sporazum je, što se mene tiče, uvek dobra opcija, kao što mu i samo ime kaže. Naravno ne po svaku cenu, i ne na osnovu onoga što ne postoji ili nije tačno", dodao je Petrović.

Upitan da li sporazum može da se potpiše i kada su posredi teške optužbe za pokušaj terorozma, Petrović je rekao da misli da sporazum za osumnjičene za terorizam ne može da se koristi.

“Ali videćemo šta će, kada se sve pregleda od dokaza, ostati od njih. U zavisnosti od toga možemo da govorimo na temu sporazuma, suđenja ili oslobađanja”, naveo je on.

Petrović je saopštio da ne zna ništa o medijskim tvrdnjama da je pritvoreni srpski državljanin Aleksandar Sinđelić odlučio da potpiše sporazum o priznavanju krivice i da je istažiteljima odao imena osoba iz Crne Gore i iz Srbije koje su bile uključene u pripremanje napada.