Tim manevrom, piše Hitrec u kolumni na desničarskom portalu Projekt Velebit, izbegnula bi se potreba izgradnje Pelješkog mosta, prenosi Telgram.hr.
"Ovaj jedan koji tek viri iz mora jedva se rađa već decenijama, ne bi li spojio Hrvatsku s Hrvatskom. Da li se mogla izbeći njegova gradnja", piše Hitrec o mostu i dodaje:
"Jeste, pa Neum je hrvatski grad po svemu i trebalo ga je mirno ili nemirno integrisati. (Ruski predsednik Vladimir) Putin bi to rešio za jedno popodne".
INSPIRACIJA MU JE PUTIN
Telegram.hr piše da se može pretpostaviti o kakvom "nemirnom integracijom" i putinovskim rešenjem Hitrec misli, odnosno na vojnu aneksiju, kakvu je ruski predsednik izveo na Krimu.
Početkom 2014. godine ruske snage su zauzele teritoriju Krimskog poluostrva i isforsirale njegovo pripajanje Rusiji, navodi Telgram.hr.
U ostatku kolumne Hrvoje Hitrec, autor popularnih Smogovaca, bavi se Srbima, jugoslovenima, anti-hrvatskim kadrovima u kinematografiji, Punišom Račićem i ignorisanju koje je doživio od strane aktuelnog vođstva Hrvatske demokratske zajednice(HDZ).
U delu kada kolumne koji se odnosi na Jugoslaviju, Srbiju i Srbe, Hitrec piše:
"U njihovoj prestolnici, je li, na Dunavu i Savi, gde je hrvatski Zemun nestao pod neboderima Novog Beograda, u tom, znači u davnini bugarskom belom gradu rođeno je udruženje (ili šta?) Krokodil. K. R. O. K. O. D. I. L. je skraćenica mnogo lepšeg i dužeg naziva 'Književno regionalno okupljanje koje otklanja dosadu i letargiju'. Šta bi oni hteli? Da im je dosadno, verovatno jeste, ostali su bez društva ostalih republika i jedne pokrajine neprežaljene im crknute Jugoslavije".
Hrvatski pisac navodi da "Srbi razumeju da ne može da se sklepa istorija srpske književnosti bez hrvatskih pisaca".
"Oduvek su to razumeli u Srbiji, ne može da se sklepa ni istorija srpske književnosti u tih dugih deset vekova bez hrvatskih pisaca, to jest srpskih pisaca koji su pisali na narečju srpskog, koji se zove hrvatski. Zato valjda Krokodil ima na prvom mestu reči Književno (okupljanje), ali se barem za sada ne bavi toliko književnošću koliko jezikom i istorijom. Iz krokodilskih ralja proizašla je ona mrtvorođena Deklaracija o zajedničkom jeziku".