"Čim čujete ovaj zvuk, izađite iz vode": Služba zaštite i spasavanja uputila važan apel kupačima u Crnoj Gori

Služba zaštite i spasavanja Podgorice apelovala je na građane i turiste da ne koriste dronove u područjima zahvaćenim požarima i da broj 123 koriste isključivo za prijavu ukoliko vide dim u svojoj blizini.
Foto: RINA.RS

U Crnoj Gori i dalje su aktivni požari na nekoliko lokacija, pomoć stiže iz regiona i EU, ali vatra i dalje preti naseljima i prirodi.

Služba zaštite i spasavanja Podgorice apelovala je na kupače da napuste reke Zetu, Moraču i Cijevnu kako bi helikopteri mogli bezbedno da uzimaju vodu za gašenje požara.

"Čim čujete zvuk helikoptera - odmah izađite iz vode. Suzdržite se od korišćenja dronova, posebno u područjima zahvaćenim požarom", navodi se u saopštenju Službe.

Takođe, apelovali su na građane da broj 123 koriste isključivo za prijavu ukoliko vide dim i nalaze se u neposrednoj blizini požara.

"Važno je da bez zadržavanja linije saopštite šta i gde gori, te da odgovarate jasno i kratko na pitanja dispečera" ističe se u saopštenju.

U proteklih 48 časova, u Dispečerski centar Službe zaštite i spašavanja pristiglo je više od 2.300 poziva.

Podsetimo, ni prethodne noći crnogorski vatrogasci nisu imali predaha. Iako su požari u Piperima i Kučima bili stavljeni pod kontrolu, sinoć se vatra ponovo razbuktala, zahvativši veliko područje Kuča.

Na terenu su, uz vatrogasce, i vojnici. Helikopter iz Srbije biće angažovan i danas, dok se tokom dana očekuje dolazak vatrogasaca-spasilaca iz Austrije i helikoptera iz Mađarske. Sutra je u Crnoj Gori Dan žalosti zbog smrti vojnika Dejana Božovića.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

"POŽARI U CRNOJ GORI SU EKOLOŠKI TERORIZAM, SA CILJEM DA SE PROMENI VLAST!" Stručnjaci na Kurir televiziji tvrde da iza svega stoje organizovane grupe! Izvor: Kurir televizija