Uhapšen vozač tramvaja: Jedna osoba poginula, četiri povređene u teškoj nesreći u Sarajevu

U stravičnoj nesreći u Sarajevu poginuo student, dok je vozač tramvaja uhapšen zbog sumnje na krivično delo protiv sigurnosti saobraćaja.
Foto: Youtube/Nezavisne novine

Službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su vozača tramvaja A.K. (1978) zbog sumnje da je odgovoran za tešku saobraćajnu nesreću koja se juče dogodila kod Tehničke škole, a u kojoj je jedna osoba poginula, dok su četiri povređene.

Kako je potvrđeno, vozač se trenutno nalazi u službenim prostorijama Uprave policije MUP-a KS. On je lišen slobode zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo "Teška krivična dela protiv sigurnosti javnog saobraćaja u vezi sa krivičnim djelom Ugrožavanje javnog saobraćaja".

Vozač je odmah alkotestiran i nije utvrđeno prisustvo alkohola u krvi.

Tramvaj iskočio iz šina i pokosio pešake

Podsetimo, stravična nesreća dogodila se juče oko 12 sati. Tramvaj, koji se kretao iz pravca Železničke stanice, velikom je brzinom ušao u raskrsnicu kod Tehničke škole, usled čega je iskočio iz šina, udario u tramvajsku stanicu i pokosio pešake.

Epilog ove nesreće je tragičan. Na licu mesta preminuo je 23-godišnji Erdoan Morankić, student iz Brčkog.

U galeriji pogledajte fotografije nesreće u Sarajevu:

U nesreći su povređene četiri osobe. Najteže povrede zadobila je sedamnaestogodišnja Ella Jovanović koja je hospitalizovana u Opštoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš". Njoj je nakon nesreće amputirana noga.

Uviđaj na mestu nesreće trajao je skoro 10 sati, nakon čega je smrskani tramvaj uklonjen.

O tragediji se sinoć oglasio i ministar saobraćaja KS Adnan Šteta. On je poručio da će insistirati na punoj odgovornosti i sankcijama za sve koji su doprineli ovoj nesreći.

"Po okončanju istrage i nakon što se utvrde sve činjenice i svi propusti, oni će imati ime i prezime", izjavio je Šteta.

Iz Tužilaštva Kantona Sarajevo su najavili da će biti sprovedena sva potrebna veštačenja s ciljem utvrđivanja tačnih okolnosti i načina nastanka nesreće.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

(Klix/MONDO)