Zmije leže na granama drveća, ljudi u čudu gledali: Da li je moguće da ih ima ovoliko na jednom mestu (Video)

Na drveću uz obalu reke Zete, u blizini Spuža u Crnoj Gori, snimljeno je više zmija koje su ležale na granama iznad vode. Neobičan prizor privukao je pažnju prolaznika i korisnika društvenih mreža. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Instagram/podgoricki_vremeplov

Na drveću uz obalu reke Zete, u blizini Spuža u Crnoj Gori, zabeleženo јe prisustvo više zmiјa, što јe privuklo pažnju prolaznika i ljubitelja prirode, javlja Podgorički vremeplov.

Na njihovoj Instagram stranici objavljen je snimak na kom se vidi kako zmije leže na granama drveća. Ovakvi prizori, kako se navodi, nisu česti, pa su mnogi ostali iznenađeni broјem zmiјa koјe su se nalazile na granama iznad vode.

U Crnoj Gori živi više vrsta zmija, među njima i otrovnice poskok (najpoznatija otrovnica Balkana, veoma rasprostranjena u kamenitim predelima) i šarka (prisutna u planinskim oblastima).

Tu su i brojne neotrovne vrste, poput belouške i smuka, koje ljudi često pogrešno zamene za opasne zmije. Ako prepoznajete o kojim se zmijama radi napišite u komentaru.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Drama u centru Čačka Nasred trotoara uočena dugačka zmija Izvor: RINA