Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da država priprema novi paket mera namenjen penzionerima, sa ciljem da dodatno pomogne najstarijim građanima, posebno onima sa nižim primanjima.
Gostujući u emisiji "Jutro" na TV Prva, Vučić je rekao da će paket obuhvatiti više vrsta podrške, među kojima su vaučeri za banjsko lečenje i odmor, povoljniji lekovi, kao i jednokratna novčana pomoć.
"Tu će biti vaučeri za banje, jeftiniji lekovi, jednokratna davanja. I to ćemo posebno gledati kako da siromašnijima pomognemo nego onima sa višim primanjima", rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima, država planira značajna finansijska izdvajanja, a mere neće biti usmerene samo na penzionere.
Kako je najavljeno, novi paket podrške biće zasnovan na tri ključna stuba: dodatnoj pomoći penzionerima, snižavanju cena lekova za najugroženije kategorije stanovništva, kao i unapređenju položaja zaposlenih u sistemu socijalne zaštite, korisnika socijalne pomoći i veterana.
Više detalja o merama i rokovima njihove primene očekuje se u narednom periodu.
BONUS VIDEO:
(MONDO)
