Slušaj vest

Direktor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relja Ognjenović najavio je da će avgustovske penzije u septembru biti isplaćene nekoliko dana ranije nego što je uobičajeno, kao i da se pre kraja godine očekuje značajno povećanje penzija.

Ognjenović je na tribini u Staroj Pazovi, kojoj je prisustvovalo više od 370 penzionera iz Stare Pazove, Nove Pazove i Banovaca, rekao i da su počele pripreme da ova opština dobije filijalu Fonda PIO.

"Smatramo da Stara Pazova zaslužuje da ima filijalu Fonda PIO, tako da ćemo u narednom periodu, a ja se nadam do kraja godine, to i uraditi", rekao je Ognjenović.

On je naveo da je sve spremno za isplatu najavljene državne pomoći i dodao da će septembar, zbog ranije isplate avgustovske penzije i drugih mera, biti "mesec svih penzionera".

Ognjenović je podsetio da je prosečna penzija korisnika u Staroj Pazovi od 2012. godine do danas povećana za 125 odsto. Kao jedan od narednih ciljeva naveo je da prosečna penzija do 2030. godine dostigne 750 evra.

Paket pomoći vredan gotovo milijardu evra

Tribini je prisustvovala i ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević, koja je navela da paket pomoći koji je pripremila država iznosi gotovo milijardu evra i da je njegov veliki deo namenjen penzionerima.

"Brigu i podršku država pokazuje na konkretan i vrlo jasan način, ne prvi put, a svakako ne ni poslednji put", rekla je Lazarević.

BONUS VIDEO:

00:52
Vučić najavio novo povećanje penzija Izvor: Kurir

(Blic/MONDO)