• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ima para za još 300 stambenih kredita

Još 350 miliona dinara preostalo je od namenjenog novca za subvencionisane stambene kredite. Po dosadašnjoj dinamici to bi bilo dovoljno za još 300 kredita u naredna dva meseca.

Predlog za rebalans budžeta biće dodatnih milijardu dinara za ovu namenu, saznaje “Blic”.

Ove godine bilo je predviđeno 1,7 milijardi dinara za subvencionisane stambene kredite, a kako kaže Oliver Dulić, ministar za životnu sredinu i prostorno planiranje, do sada je na osnovu raspoloživog novca odobreno približno 900 ovih kredita.

Predlog resornog ministarstva koje je nosilac programa subvencionisanja stambenih kredita u 2012. je da se prilikom rebalansa budžeta opredeli i dodatnih milijardu dinara u ovu svrhu.

U bankama potvrđuju da je ova vrsta dugoročnih kredita najtraženija. Inače, 17 banaka odobrava ove zajmove.

Proces obrade zahteva je nešto duži nego kod komercijalnih kredita, kako objašnjavaju u Rajfajzen banci, upravo zbog specifične prirode modela kredita, a u koji su uključeni osim poslovnih banaka i Nacionalna korporacija za osiguranje stamenih kredita i Ministarstvo finansija.

U proseku, ukoliko je dokumentacija kompletna i zaloga uknjižena nekretnina , neophodno je oko 35 do 40 dana od momenta podnošenja zahteva za kredit do konačne realizacije u Eurobanci EFG.

"Ukoliko se pak radi o neuknjiženoj nekretnini, proces obrade se požuruje, a najčeše se trenutak realizacije uslovljava prethodnim dostavljanjem rešenja o upisu hipoteke na predmetnoj nekretnini, tako da proces obrade može potrajati i do dva meseca", ističe za list Vladan Vilotijević, direktor razvoja u Sektoru za stanovništvo ove banke.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image