PRODAVNICE RADE KRAĆE: Maxi, Lidl do 18h, kao i TC Promenada u Novom Sadu

Shodno vanrednom stanju, prodavnice, apoteke, knjižare... će raditi prema izmenjenom radnom vremenu. Iz PKS mole lokalne samoprave da olduke o trgovini donose u saradnji sa Vladom Srbije a ne samostalno.

MONDO/Stefan Stojanović Otvaranje "Lidl" supermaketa u Srbiji.

Usled novonastale situacije, a u skladu sa Odlukom Vlade Republike Srbije o ograničenju kretanja građana, od danas će sve prodavnice kompanije Lidl Srbija raditi skraćeno do daljeg. Novo radno vreme svih Lidl prodavnica je od 08-18h svakog dana, saopšteno je iz kompaije Lidl Srbija.

Kompanija apeluje na svoje potrošače da u ovakvim situacijama postupaju odgovorno, poštuju vanredne mere i savete lekara da ostanu kod kuće, kao i da u prodavnicu idu onda kada je zaista neophodno i kupuju racionalno.

Na sajtu lidl.rs možete pronaći preporuke kako da zajedno budemo odgovorni u toku kupovine.

Radno vreme promenio je i lanac Maxi. Isto do 18 časova. I Tržni cenatr Merkator prilagodio je vreme novonastalim okolnostima. Novo radno vreme je do 18 časova.

"Prateći preporuke nadležnih državnih institucija i Vlade Republike Srbije, Mercator-S je doneo odluku da skrati radno vreme u svim svojim prodavnicama, ali tako da ostane dovoljno vremena da potrošači mogu svakog dana, bez preterane gužve u radnji, da kupe sve što im je potrebno. Od ponedeljka do subote, 304 prodavnice radiće do 18 časova, dok će njih 19 biti zatvoreno u 15 časova. Nedeljom će 255 objekata širom Srbije raditi do 18 časova, dok će 67 imati radno vreme do 15 časova", piše u saopštenju Merkatora.

Za informacije o pojedinačnim radnim vremenima IDEA prodavnica, Roda marketa ili Mercatorhipermarketa, posetite sajtove www.idea.rs ili www.roda.rs.

NE ZATVARATI RADNJE SAMOSTALNO

Malinović je apelovao na štabove u lokalnim samoupravama da prate šta rade štabovi Vlade Srbiji i da ne donose samoinicijativno odluke o radnom vremenu trgovina.

Radno vreme promenili su i u apotekarskoj ustanovi Lili drogerije (Lilly Drogerie), koje će raditi radnim danima i subotom prema rasporedu na sajtu www.lilly.rs

Dežurne apoteke radnim danima i subotom biće na adresama Dimitrija Tucovića 1A u Pančevu i Krušedolska 1 u Beogradu.

Radno vreme prilagodile su i knjižare, pa će tako Vulkan van tržnih centara raditi od 10 do 18h, u njima u skladu sa ostalima a knjižare u Zrenjaninu, Čačku i Užicu neće raditi nedeljom.

Radno vreme promenio je i pšing centar
Promenada Novi Sad - od 10 do 18 časova
.

Izmenjeno radno vreme je prilagođeno merama koje imaju za cilj suzbijanje širenja virusa korona, odnosno odluci Vlade Republike Srbije koja zabranjuje kretanje građana u periodu od 20h uveče do 05h ujutru. Pomenute mere moraju da poštuju svi posetioci, kao i zaposleni u maloprodajnim objektima, kioscima i tehničkim službama šoping centra Promenada Novi Sad.

Pored izmenjenog radnog vremena šoping centra, bioskop Cineplexx Promenada i Pro FitnessCentar neće raditi do daljnjeg zarad poštovanja mera Vlade Srbije, dok ćes upermarket Univerexport i apoteka Galen Pharm raditi nešto duže, od 09h do 18h.

Iz Privredne komore Srbije ponavlaju građanima da nema potrebe da prave zalihe hrane jer lanci snabdevanja trgovine funkcionišu, a roba koja trenutno nestane u trgovinama vrlo brzo nadoknadi.

"Iako imamo veliki broj izazova, snabdevanje maloprodaje funkcioniše i građani treba da budu svesni da smo uspeli da organizujemo lanac snabdevanja, iako je za pojedine artikle tokom vikenda tražnja skakala i preko 400 posto", rekao je danas sekretar udruženja za trgovinu Privredne komore Srbije Žarko Malinović.

On je naveo da robe ima jer je Srbija veliki proizvođač i dodao da će lanci snabdevanja funkcionisati, a da će biti otklanjane sve prepreke koje se budu javljale.

Malinović je rekao da se pored popune rafova u trgovinama robom tokom noći maloprodajna mesta i trgovine dezinfikuju.

"Pored lekara i medicinskih radnika trgovci su najizloženiji. Građani treba da imaju poverenja u njih", rekao je on i pozvao građane da veruju nadležnima i svojim očima kada je u pitanju popunjenost prodavnica robom.

Neki trgovinski lanci su ograničavali kupovinu pojedinih artikala, a Malinović kaže da se to događalo kako bi bila sprečena takozvana profesionalna kupovina odnosno da bi te vrste zloupotreba bilo u manjoj meri.